Anasayfa Haber Bu sefer Kars’tan insanlık dışı bir fotoğraf!

Bu sefer Kars’tan insanlık dışı bir fotoğraf!

Paylaş
 •  ANKARA (DİHA) – Türk askerlerinin Varto’da, YJA-STAR’lı Kevser Eltürk’ün (Ekin Wan) cenazesine dönük gerçekleştirdiği insanlık dışı uygulamaya bir yenisi daha eklendi. Kars’ta yaşamını yitiren 3 HPG’linin elbisesini çıkartarak, teşhir eden askerler cenazenin üstüne ayakla basarak, 90’lı yıllarda yaptığı gibi “zafer pozu” verdi.

  680x365cc-ank-19-08-15-cenaze-iskenceee111
  AKP’nin, Kürt halkına dönük devreye koyduğu topyekun savaş planıyla her gün bölgeden ölüm haberleri gelirken, çatışmalarda yaşamını yitiren sivil ve HPG’lilerin cenazelerine dönük işkencelere de yenileri ekleniyor. Muş Varto’da, yaşamını yitiren YJA STAR’lı Kevser Eltürk’ün (Ekin Wan) cenazesine işkence edilmesinin ardından çırılçıplak bir şekilde fotoğraflarının çekilerek, teşhir edilmesinin yankıları devam ederken, cenazeye dönük bir işkence fotoğrafı da Kars’ta ortaya çıktı.

  Kars’ın Kağızman ilçesi Karakale mevkisinde, 16 Ağustos günü çıkan çatışmada yaşamını yitiren 3 HPG’linin kimlik bilgilerinin bugün netleşmesiyle birlikte, olaya dair insanlık dışı bir fotoğraf da ortaya çıktı.

  Fotoğrafta yaşamını yitiren 3 HPG’linin elbiselerini çıkartıldığı, askerlerce yan yana getirildiği gözüküyor. Cenazeleri yan yana getiren askerler, daha sonra ise 90’lı yıllarda karşılaşıldığı gibi cenazelerden birinin üzerine ayakla basarak “zafer pozu” verdiği görülüyor.

  Sosyal medyada kimi askerlere ait hesaplardan paylaşılan fotoğrafın, çatışmanın yaşandığı gecenin ardından sabah saatlerine doğru önce çekildiği tahmin ediliyor.

   

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here