Anasayfa Haber Bugün Gazete Manşetlerini incelerseniz HDP ye atılan bombanın faillerini okuyabilirsiniz.

Bugün Gazete Manşetlerini incelerseniz HDP ye atılan bombanın faillerini okuyabilirsiniz.

Paylaş

Bazı gazetelerin farklı çizgide olduğu sanılan bazı gazeteleri kast ediyoruz. Konu Kürtler olduğu zaman safları nasılda aynılaşıyor. AKP ile ortak noktaları ortaya çıkıveriyor.

Özgürlükçü Sol Haber analiz: AKP karşıtlığı ile yayın yaptığı bilinen Sözcü gazetesi birinci sayfasında HDP ye saldırıyı hiç görmedi. Yaklaşık aynı çizgide yayın yapan Aydınlık gazetesi ise HDP ye atılan ‘’bombanın barajı aştırma bombası’’ olduğunu manşete çıkarmış. ‘Silivri’ mutabakatının manşetlere yansıdığı hemen hissediliyor. Havuz medyası olarak bilinenler aynı kalemden çıkmış gibi aynı içerikli manşetleri döşemişler. Hepsinin ortak görüşü ‘’HDP’ nin oy oranının düşmekte olduğu için’’ bombaların patlatıldığı algısını manşetlerine taşımışlar, yaklaşık Aydınlık gazetesinin manşeti gibi.

Gazeteciliğin teslim alındığı bir ülkede ayakta durmaya çalışanlarda elbette var.Bunlardan  en anlamlı manşeti Cumhuriyet gazetesinin manşeti göze çarpıyor.’’Seçime ayarlı bomba’’ bu manşete benzer gazete manşetleri de  var.

Haklarını yemeyelim bütün gazetelerin ortak doğrusu bombalarla seçim arasında ilişki kurmalarıdır.

Yakın tarihimizde sıkça tanık olduğumuz eski devletin yaptığı faaliyetlere benzer  bir durumla karşı karşıyayız.

Kontur Gerilla, Mit yâda farklı karanlık güçlerin organize ettikleri olayları manşetlerine taşıyan gazeteleri unutmadık. Devletin resmi görüşünü köşelerinde yazan yazarları hiç unutmadık. Şimdi olay tersine dönmüş gibi gözükse de gerçekleri daha iyi gözlemekte fayda var. Bu durumu en iyi bilen  gazete logosunda  ‘’Türkiye Türklerindir ‘ yazan gazetedir. Bu gün cumhurbaşkanına hitaben mektup yazmış, ne yazarsan yaz, Erdoğan açısından fark etmiyor. Erdoğan bilerek manipüle ediyor.

AKP iktidarı ve havuz medyası her şeyi akıl birliği içinde yaptıkları artık tartışmasız ortada. HDP’ nin bombalanması olayında manşetlere yansıyan aynı akıl yani eski devletin çok kötü bir kopyası deve kuşu misali sırıtıyor.

Bazı gazetelerin farklı çizgide olduğu sanılan bazı gazeteleri kast ediyoruz. Konu Kürtler olduğu zaman safları nasılda aynılaşıyor. AKP ile ortak noktaları ortaya çıkıveriyor.

Dün Mersin mitinginde Demirtaş’ın verdiği mesaj açık oyuna gelmeyeceğiz. Kararlı açık net mesajlar verildi.

Şimdi  ‘’sahte’’ saldırganlar yakalanarak havuz medyasının manşetine taşınırsa şaşmayın, artık her hamle beklenebilir. Başarısız hamleler, amacına ulaşmayan hamleler, yeni hamleleri düşündürür.Havuz medyasından ortaya çıkan pis kokular bu doğrultuda geliyor.Ortak noktaları HDP’nin barajı aşmaması için her yol mubah..…..

 

 

 

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here