Anasayfa Haber Bülent Arınç ”içini”Erdoğan ve ekibini tehdit ederek döktü…

Bülent Arınç ”içini”Erdoğan ve ekibini tehdit ederek döktü…

Paylaş

 

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CnnTürk’te Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı.

Bülent  Arınç  CNN de katıldığı TV programında AKP’ nin içine konuştu .İçini döktü,tehdit etti.İmalı olarak isim vermeden Erdoğan’ı  eleştirdi. Eski cumhurbaşkanı Gül’ü savundu.

Sorumlu olduğu AA ve TRT dahil kendisine ambargo  uyguladığını söyledi.

Havuz medyası nı kastederek kendisini TV programına çıkartmadıklarını söyledi.

Sabrımızı sınamasınlar,Bunlar AKP ye zarar vermezler diye üzerimize gelmesinler,yeniden durum değerlendiririz  diyor.

1 Kasım seçimleri, yeniden vekil olmaması vb. gibi siyasete dair birçok konuda konuşan Arınç, kendisine medyada amborgo uygualandığını belirtti.

Arınç’ın açıklaması şöyle:

“Bugüne kadar söylemediğim bir şey var. Hiç üzerinde yoruma lütfen gitmeden, gerekirse seçimden sonra kullanabileceğimiz bir argüman. Birileri bana diyor ki sen bazı şeyleri neden televizyonda söylüyorsun? Ben onlara şunu söylüyorum. Ben bu düşüncelerimi partimin büyüklerine konuşulması gereken kişilere ulaşarak konuşmaya çalışıyorum. MKYK, Bakanlar Kurulu bunlardan birisidir. Bu zeminlerde fazlasını konuşuyorum.

“Ama birileriyle benim iletişim kanalım yok. O iletişim kanalı sadece televizyon ve gazeteler. İyi olsun ama neden sen oradasın buradasın diyenler olabilir.

“Benim kendilerine dost bildikleri kanallara ambargom vardır. Davet özellikle edilmiyoruz. Benim sorumlu olduğum TRT de dahil olmak üzere. İki yıldan bu yana, diğerleri de bir yıldan bu yana bu kanallara çıkmayacak düşüncesiyle… Bu kadarla lütfen kalsın. Benim çıkabilecek kanallarım bellidir. Onlara da çıkıyorum zaten.

“Ben kanallara ambargo konulmasından yana değilim. Biz her yerde konuşmalıyız. Evet filan yerde program yapmak doğrudur, ama onların reytingi en sonda. Şu anda milyonlarca insan bu programa ilgi duymuş izliyor, kimisi eleştiriyorsa bu reytingi gösterir. Bu kanallara Bülent Arınç’ın çıkmasına birileri bir yasak getirdiyse, ben bu yasağı uyguladım. Ama CNN bu yasak kapsamında değilim.

“Ben niye X televizyonunda değilim, gidin onların patronlarına sorun. Hatta Bülent Arınç iyi adamdır, Abdullah Gül iyi şeyler yapmış diyenler programdan çıkarılıyor. O kayda alındıysa, kayıtlar siliniyor.”

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here