Anasayfa Ekoloji Bursa da köpekleri zehirlediler,Ankara da hasta ve yaralı köpekler ölüme terk edildi

Bursa da köpekleri zehirlediler,Ankara da hasta ve yaralı köpekler ölüme terk edildi

Paylaş

Gördüğünüz Fotoğraflar Başkent Ankara’nın Meşhur ÖLÜM KAMPI Çankaya Mühye Barınağında Bugün Yoğun Bakım Ünitesinde Kaydedilmiştir..
Sürekli Gözetim Altında Bulundurulması Gereken Hasta Ve Yaralı Evlatlarımızın Bulunduğu Sözde Yoğun Bakım Ünitesinde Bulunan Bu Melek Üzeri Kurtlanmış Ve Sineklenmiş Bir Halde Bulunmuştur..

 

10835336_431356470364703_6674058005979915851_o
Buradan Şunu Anlıyoruz ;
Adı Yoğun Bakım Ünitesi Olan Bir Yerde Bu Gariban Öleli Belki Günler Oluyor Fakat Kimsenin Umurunda Olmamış..
Çankaya Mühye Rezillikleri Yaklaşık 8 Ay Önce Ana Sayfamız PET SKANDAL Tarafından Gündeme Getirilmiş Hatta Barınağın İçindeki Toplu Mezarlar Dahi Görüntülenmiş (Bknz. PET SKANDAL Foto / Albümler) Ancak Ankara’da Ne İşe Yaradıkları Halen Çözülememiş Olan 9 Adet Sözde Hayvan Koruma Derneği Çankaya Belediyesi İle Ters Düşmemek Adına Sabit Bir Trajedi İle İlgilenmemişlerdi..
Kentte 2.000’den Fazla Hayvan Hakları Aktivisti Bulunmasına Rağmen Herkes İşine Geldiği Gibi Davrandığından Ankara Ülkenin En Rezil Barınaklarına Ev Sahipliği Yapmaya Devam Ediyor.

Bursa vahşet

Çamönü Köyü yakınlarında bu sabah yurttaşlar tarafından çok sayıda köpek ölüsü bulundu. Yurttaşların konuyu bildirdiği Çamönü Köyü Muhtarı İbrahim Tuna, jandarma ve belediyeye haber verdi. Olay yerine gelen Jandarma ve belediye ekipleri tutanak tuttuktan sonra baygın olduğu görülen 13 köpeği araçlarla belediye veterinerliğine götürdü. Telef olan köpekler ise Yenişehir Belediyesi tarafından ilçe çöplüğüne gömüldü. Baygın köpeklerden alınan kan örnekleri ve olay yerindeki bulunan kanlı şırıngalar incelemeye alındı.ps haber

1974134_432226733611010_4523806384223069491_oŞIRINGALAR BULUNDU
Milliyet’te yer alan habere göre, Çamönü Köyü Muhtarı İbrahim Tuna, köpekleri köyün bir kilometre uzaklığında bulduklarını belirterek şöyle dedi: “Haber alır almaz olay yerine gittik. 84 köpeğin ölü, 12 köpeğin ise baygın olduğunu gördük. Vahşeti görür görmez hemen belediye ve jandarmaya haber verdik. Belediye ve jandarma yetkilileri olay yerine geldiler ve tutanaklar tutuldu. Köpekleri zehirleyenleri kimse görmemiş, ama zehirlenen köpeklerin yanlarında şırıngalar bulduk.”

ZABITA MÜDÜRÜ AÇIKLAMA YAPTI

Çamönü Köyü yakınlarında köpeklerin telef edilmesiyle ilgili Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürü Rıdvan sağlık, yazılı açıklama yaptı. Çamönü Mahalle Muhtarı İbrahim Tuna’nın ihbarı üzerine bu sabah 08.50’de olay yerine gidildiğini ve boş tarlada 84 telef edilmiş, 13 de canlı köpek bulunduğunu kaydeden Sağlık, köpeklerin üzerinde iğnelerin bulunduğu tespit ettiklerini bildirdi.

İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri ile irtibat kurularak, incelemelere başlandığını ifade eden Rıdvan Sağlık, canlı olarak bulunan 13 köpeğin tedavisine başlandığını ve durumları düzelmeye başlayan hayvanların Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’na sevk edileceğini kaydetti.

Telef edilen köpeklerin , İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerinin bilgisi dahilinde Mahmudiye Mahallesi üzerinde bulunan eski çöplük alanı çevresinde kireçlenerek gömüldüğünü ifade eden Sağlık, şöyle devam etti:

İĞNELER TOPLANDI

“Belediyemiz ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile ölü hayvanlardan numune alınmış ve ölü hayvanların üzerinde bulunan iğneler toplanmış olup, inceleme için laboratuar’a gönderilmiştir. Yenişehir Belediyesi olarak, İlçemiz sınırları içerisinde böylesine menfur bir Hadise gerçekleştiği için üzüntü içerisinde olduğumuzu ve İlçe Jandarma ekipleri ile birlikte bu olayın takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz. Bu menfur hadiseyi gerçekleştiren ve İlçemiz sınırları içerisine terk eden insanları belediyemiz adına kınıyor ve bu hadiseyi gerçekleştiren kişilerin takibi ve tespiti konusunda gereğini yapacağımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz.” fotoğraflar pshaber

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here