Bursa İl Güvenlik Kurulunun, Amedspor taraftarlarını stada sokmama kararı ırkçılığa prim vermektir

Paylaş

Bursaspor-Amedspor arasında Ziraat Türkiye Kupası kapsamında 31 Ocak Pazar günü oynanacak olan karşılaşma öncesi toplanan Bursa İl Güvenlik Kurulu, Amedsporlu tarafların stada sokulmaması kararı aldı. Kurul maçın bir gün sonraya ertelenmesi için de TFF’ye başvurdu.

Ziraat Türkiye Kupası eşleşmeleri kapsamında 31 Ocak Pazar günü oynanacak olan Bursapor ile Amedspor karşılaşması öncesi konuk ekip Amedspor hakkında şok bir karar çıktı. Bursasporlu ırkçı taraftarların günlerdir sosyal medya üzerinden yansıyan provokasyon hazırlıkları doğrultusunda toplanan Bursa İl Güvenlik Kurulu, Amedsporlu taraftarların stada alınmaması kararı aldı.

Kurul bu kararın yanı sıra müsabakanın 1 Şubat Pazartesi günü gündüz saatlerinde oynanması için Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) talepte de bulundu.

İl Güvenlik Kurulu, ırkçı taraftarları stada sokmamak yerine aldığı karar ile adeta Amedsporlu taraftarlara ceza kesti.

Amedspor Kulübü yöneticilerin alınan bu karar dair tepkisinin ne olacağı ise henüz bilinmiyor.

İstanbul’da dün Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda oynanan Başakşehirspor-Amedspor maçında da 30 Amedspor taraftarı “Direnişe devam, vazgeçmek yok”, “Her yer direniş her yer Suriçi” ve “Çocuklar ölmesin, maça da gelsin” sloganları attıkları gerekçesiyle polislerce darp eilmiş ve gözaltına alınmıştı.
diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here