Anasayfa Demokratik Emek Meclisi ‘Cadı avı’ sürüyor: Barış akademisyenlerinden Doç. Betül Yarar görevden uzaklaştırıldı

‘Cadı avı’ sürüyor: Barış akademisyenlerinden Doç. Betül Yarar görevden uzaklaştırıldı

Paylaş

ÖZGÜRLÜKÇÜ SOL-OHAL ile birlikte muhaliflere yönelik operasyonların üniversite ayağı “Bu suça ortak olmayacağız” bildirisine imza atan akademisyenler üzerinden devam ediyor. “Bu suça ortak olamayacağız” adlı barış bildirisine imza attığı için Gazi Üniversitesi’ndeki ülkücüler tarafından hedef gösterilen ve kapısı işaretlenen Doç. Dr. Kemal İnal ve Doç Dr. Betül Yarar üniversiteden uzaklaştırıldı.

Yarar, Yeşil Sol Parti üyesi

Yeşil Sol Parti üyesi de olan Doç. Dr. Betül Yarar, barış akademisyenlerinden biriydi. Doç. Dr. Yarar’ın OHL ile birlikte hız kazanan ‘cadı avı’ sonucunda görevden uzaklaştırılması tepki topladı.

Betül Yarar için Facebook adlı sosyal paylaşım platformunda açılan destek sayfasında “Betül Yarar’ın ‘FETÖ’cü olduğuna karagalar bile güler” ifadesiyle Yarar’ın görevden uzaklaştırılmasına tepki gösterildi.

Adsız

Geçtiğimiz günlerde Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü bildiri imzacısı 21 akademisyeni okuldan uzaklaştırmıştı.

Paylaş

1 Yorum

  1. Konu farklı aktarılmış haberde… Betül Yarar fetöcü olarak bilinen kişilere değil bir öncekilerin işlemine dava açmıştır ve teamüllere uymayan bir şekilde fetöcüler döneminde Prof kadrosunu almıştır.

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here