Anasayfa Haber CAN DÜNDAR VE ERDEM GÜL’LE DAYANIŞMA EYLEMİ Cumhuriyet Çalışanları: Gazetecilik Yapmaya Devam...

CAN DÜNDAR VE ERDEM GÜL’LE DAYANIŞMA EYLEMİ Cumhuriyet Çalışanları: Gazetecilik Yapmaya Devam Edeceğiz

Paylaş

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün MİT TIR’larıyla ilgili yayınladıkları haber ve görüntüler nedeniyle tutuklanmasının ardından Cumhuriyet Gazetesi’ne dayanışma ziyaretleri gerçekleşiyor. sabah saatlerinden itibaren bina önünde bekleyenlerin sayısı gittikçe artıyor.

Gazetenin Şişli’deki binası önünde Cumhuriyet gazetesi okurları ve gazeteciler Cün Dündar ve Erdem Gül’ün tutuklanmasını protesto ediyor.

Gazete önüne gelenler arasında CHP’li vekiller Eren Erdem, Mahmut Tanal, Süleyman Çelebi, ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş, EMEP’ten eski HDP milletvekili Levent Tüzel de var.

Yapılan açıklamalarda tutuklamanın hukuksuz olduğu ve gazetede haber yapılan Milli İstihbarat Teşkilatı’na (MİT) ait TIR’ların yüklerinin devletin değil Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sırrı olduğuna vurgu yapılıyor.

Yüksekdağ: “Kızgınız, yılgın değiliz”

Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ yaptığı açıklamaya “Kızgınız yılgın değiliz” diyerek başladı. Türkiye’de bir kez daha hukuk katliamı gerçekleştirildiğini söyleyen Yüksekdağ, “Gerçeğin özgürce ifade edilmediği ülkede kimse güvende değildir” dedi.

Yüksekdağ sözlerini şöyle sürdürdü: “Siyasi iktidar zorla hileyle kendisine yalancı iktidar kurmuş olabilir ama bu yakancı baharları uzun sürmeyecek. Gerçeğin gücü kazanacak. Suçlusunuz. O TIR’larla taşıdıkları suçları bugün işlemeye devam ettikleri suçları örtmeyi başaramayacaklar.”

bia

 

 

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here