Anasayfa Haber Canlı bombaların GBT konturolleri temiz

Canlı bombaların GBT konturolleri temiz

Paylaş

İnanılmaz ama gerçek: Polis canlı bombalara GBT sorgusu yapıp bırakmış!Ankara katliamı öncesi hem rehberlik yapan araç; hem de canlı bombaları taşıyan aracın trafik polisleri tarafından durdurulduğu ve arama ve GBT sorgusunun ardından bırakıldığı ortaya çıktı

10-ekim-ankara-katliami-14

Bugünlerde katliamla ilgili yeni bilgiler sürekli  ortaya dökülecek,bu bilgiler zaten muhtemelen bilinen bilgiler.Bilgilerin servis edilmesi,yada deşifre olması nın bir tek nedeni olabilir.Kimi aklamak istiyorlar sorusuna cevap bulmak olabilir.Olayın aydınlatılması   tetikçiler arasındaki ilişkilerin açığa çıkartılması değildir.

Cumhuriyet Gazetesi’nden Mahmut Lıcalı’nın haberine göre katliamdan önce rehberlik yaparak saldırı yerini inceleyen Yakup Şahin’in 14 Ekim’de savcılıkta verdiği 17 sayfalık ifadeden sızan bilgilere göre; katliam öncesi hem rehberlik yapan araç; hem de canlı bombaları taşıyan aracın trafik polisleri tarafından durdurulduğu ve aramanın ardından bırakıldığı ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, katliam emrini veren Halil İbrahim Durgun, Yakup Şahin’in kullandığı rehberlik yapan Citroen marka aracın Gaziantep’ten 20 dakika önce yola çıkmasını istedi. Şahin’in ifadesine göre Durgun’un yanında fotoğraflar aracılığıyla teşhis ettiği Yunus Emre Alagöz ile biri Arapça konuşan Suriyeli olmak üzere toplam üç canlı bomba bulunduğu belirlendi.

ÖNCE ‘REHBER’ DURDURULDU

Halil İbrahim Durgun’un kullandığı Ford Focus marka araç, 3 canlı bombayla birlikte Şahin’in ardından 20 dakika kadar bekledikten sonra Ankara’ya yola çıktı. Hiç mola vermeyen Ankara’ya doğru önden yola çıkan Yakup Şahin’in kullandığı araç; Adana Pozantı yolunda yapılan rutin kontrol kapsamında trafik polisleri tarafından durduruldu.

‘AŞKIM BEN BEKLİYORUM’

Yapılan GBT sorgusu ve aramanın ardından trafik polisleri aracı bırakırken, Yakup Şahin, Halil İbrahim Durgun’a cep telefonu üzerinden “yolda polisin arama yaptığı” bilgisini şifreli bir şekilde “Aşkım ben bekliyorum” ifadesini kullanarak iletti. Şifreli mesaja Durgun’dan yanıt gelmemesi üzerine Şahin, canlı bombaları taşıyan aracın polis aramasına takılmasını engellemek için geri döndü.

Edinilen bilgiye göre, Halil İbrahim Durgun’dan “Aşkım ben geçtim” şifresiyle polis aramasından geçtiği mesajı gelmesi üzerine Yakup Şahin, geri dönerek tekrar Ankara güzergâhına doğru yola çıktı. Şahin’in kullandığı araç trafik polisleri tarafından aynı yoldan ikinci kez geçmesi nedeniyle şüpheli görülerek ikinci kez durduruldu. Tekrar durdurulan araçta yapılan GBT ve aramanın ardından aracın temiz olduğu gerekçesiyle gitmesine ikinci kez izin verildi.

Savcılık ifadesine göre, rehberlik yapan Yakup Şahin, canlı bombaları taşıyan Durgun’un “camları filmli Focus marka araçla yapılan sıkı aramadan nasıl geçtiğini anlamadığını” belirtti. Polis tarafından rehberlik yapan aracın iki, canlı bombaları taşıyan aracın bir kez durdurulması, GBT sorgusu ve arama yapılmasına karşın yola devam eden araçlar mola vermeden Gölbaşı’na kadar geldi. Her iki araç Ankara Gölbaşı’na gelince buluşarak mola verdi. Durgun ve Şahin şifreli mesajlaşmaları yaptıkları telefonları Gölbaşı’nda verdikleri molada kırarak imha etti. Durgun’un talimatı üzerine Şahin, her hangi bir sorun olması durumunda haber vermesi için saldırının gerçekleştiği yere giderek gözcülük yaptı. (HABER MERKEZİ)

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here