Anasayfa Haber Cem Yılmaz’dan Valiye tepki,Kalpsize mevkii vermeyeceksin…Saçın? O sakal?Anarşik !! diyen adama...

Cem Yılmaz’dan Valiye tepki,Kalpsize mevkii vermeyeceksin…Saçın? O sakal?Anarşik !! diyen adama taç takarsan.Üzülürsün işte finalde.Ah

Paylaş

 

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu`nun 27 Mart Cuma günü Fen Lisesi`ne yaptığı ziyareti sınıf içerisinde, “Bu saç sakal ne? Sen ne biçim öğretmensin? İnsanlar dışarıda görseler dilenci zannedip para verirler” diyerek hakaret ettiği Matematik öğretmeni Halil Serkan Öz, katıldığı öğretmene saygı yürüyüşünün ardından geçirdiği kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirmiştir.

Yoğun strese bağlı olarak geçirdiği kalp krizi sonucu genç yaşta yaşamını yitirdi Eğitim-Sen Serkan Öz`ün ölümünden, onun hakkını, emeğini ve onurunu çiğnemeye çalışan Yalova Valisi birincil derecede sorumlu olduğunu açıkladı. Komedyen Cem yılmaz’da valiye tepki gösterdi

Eğitim Sen Yalova Şubesi, Yalova Valisi`nin ‘özgür kılık-kıyafet ile işyerlerine gitme eylemimize yönelik tutumuna karşı basın açıklaması gerçekleştirdi.

Basın açıklaması metni şöyle: 19662_10_31_57                      Baskılar ve Soruşturmalar Bizi Yıldıramaz!

Eğitimin ve toplumun, kılık kıyafet uygulamaları üzerinden tek tipleştirilmesine karşı Merkez Yürütme Kurulumuz 7 Ekim 2013 tarihinde ‘özgür kılık kıyafetlerle işyerlerine gidilmesi` eylemliliği kararı almıştır. Bu karar doğrultusunda eylemimiz tüm illerde üyelerimiz tarafından sürdürülmektedir.  Bu eylemliliğimiz hakkında idareciler ve mülki amirler tarafından birçok ilde soruşturma açılmış ve üyelerimize ceza vermeye kalkışılmıştır. Ancak bu soruşturmaları mahkemeye götürerek, verilen cezaların hepsini kaldırdık. Bunca yargı kararı olmasına rağmen sendikamızın bu eylemliliği Yalova Valisi tarafından baskı altına alınmaya çalışılıyor ve soruşturma açılması konusunda idarecilere görüş bildiriliyor.

Yalova Fen Lisesi`nde çalışan üyemiz Halil Serkan Öz`e, bugün Yalova Valisi tarafından kılık kıyafet eylemliliğimizle ilgili sınıf içerisinde ‘bu saç sakal ne, sen ne biçim öğretmensin, öğrencilerine böyle mi örnek oluyorsun, çık dışarı o sakalını kes, insanlar dışarıda görseler dilenci zannedip para verirler diyerek hakaret edilmiştir. Yalova Valisi, okul idaresine de ‘siz eşekbaşı mısınız burada, yönetemiyorsanız istifa edin` diyerek hakaretlerde bulunmuştur. Daha sonra öğretmenler odasında toplantı yapan Yalova Valisi, kılık kıyafet yönetmeliğini hatırlatarak herkesin buna uyması gerektiğinden bahsetmiş bunun üzerine bir üyemiz ise ‘yönetmeliği biz biliyoruz, zaten amacımız bunun değişmesi ve sesimizi duyurabilmek için eylemdeyiz` demiş. Vali ise yönetmeliği bilerek eylem yapıyorsanız` anarşistsiniz` demiştir.

Yalova Valisi`ne hatırlatmak isteriz ki Sendikalar, 87 nolu ILO Sözleşmesinin 2 ve 3. maddeleri, Anayasamızın 53/2, 90/5. maddeleri, 657 sayılı Yasanın 22. maddesi uyarınca kamu görevlilerinin çıkarlarını savunmak ve geliştirmek için kurulmuş yasal örgütlerdir. Bu örgütler 87 nolu ILO Sözleşmesinin 3/1. md. ve fıkrası, 151 nolu sözleşmenin 3. maddeleri uyarınca kamu görevlilerinin çıkarlarını savunmak ve geliştirmek amacı ile etkinlikler düzenlemek hakkına sahiptir. 87 nolu sözleşmenin 3/2. maddesi uyarınca kamu otoriteleri bu hakkı sınırlayacak veya bu hakkın yasaya uygun şekilde kullanılmasına engel olacak müdahalede bulunamaz. Sendikal faaliyet kapsamında bulunan eylem etkinlik kararının bu anlamda engellenmesi ve sınırlandırılması, işaret edilen kanun ve anayasal teminat altında olan sendikal faaliyette bulunma hakkını engeller niteliktedir. Söz konusu olan bu tutumun, esasında Türk Ceza Kanunu`nun 118. maddesinde yer alan “Sendikal Hakların Kullanılmasının Engellenmesi” suçuna sebebiyet vereceği de açıktır.

Yalova Valisi`nin bu davranışının, bahsettiğimiz kanunlara aykırı olduğu görülmektedir. Eğitim Sen yapmış olduğu her eylemliliğin arkasında durmuş, kurulduğu günden bugüne dek emek ve demokrasi mücadelesinden hiçbir şekilde taviz vermemiştir. Özgür kılık kıyafetle ilgili hem eylemliliğimiz hem de hukuki mücadelemiz devam edecektir.  Baskılar ve soruşturmalar bizi yıldıramaz, hiçbir üyemiz sahipsiz değildir. Bu olayın da peşini bırakmayacağımızı ve söz konusu olayı adli boyutlara taşıyacağımızı tüm kamuoyuna duyururuz.

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun incelemelerde bulunmak için gittiği Termal Fen Lisesi’nde, öğrencilerin önünde, kıyafetlerini beğenmediği için azarlayarak sınıftan kovduğu öne sürülen Matematik Öğretmeni Halil Serkan Öz’ün, bugün kendisi için sendikalar tarafından düzenlenen yürüyüşte rahatsızlandıktan sonra, Bursa’ya sevk edilirken ölmesi, babası Kemal Öz’ü yasa boğdu. Oğlunun cenazesini almak için Bursa’daki özel hastaneye gelen acılı baba Kemal Öz sendika yönetcileri ve öğretmenler tarafından sakinleştirildi.

Acılı baba Kemal Öz, oğluna doyamadığını belirterek, “Ne diyeyim. Oğluma doyamadım. Siz söyleyin Yalova Valisi’ne oğlum öldü. Rahat olsun artık. Anarşist oğlum öldü, rahat etsin. Öğretmenden anarşist olur mu? Rahat etsin. Bu dünya ona da kalmaz. Aynen böyle söyleyin O’na. İçim yanıyor” dedi.

Cem Yılmaz o valiye ateş pürkürdü Ünlü komedyen Cem Yılmaz, kıyafetleri yüzünden bir öğretmeni azarlayan Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’na tepki gösterdi.

Mevki ile adam ezmek,kalbini ölesiye kırmak.Yazık oldu gitti öğretmencik.Daha buyuk mevkilere gelesin Vali bey.

Cem Yılmaz (Tweetler ) tepkisini şöyle dile getirdi.images (1)olduğu gibi yazılmıştır

Ne kadar demode kötü adam film karakteri varsa bizde galiba.Bunları bu haliyle yaziim desen,abartmiyim der,vazgecersin.

Kalpsize mevkii vermeyeceksin..Ehliyet gibi kalp sorucan önce..Saçın? O sakal?Anarşik !! diyen adama taç takarsan.Üzülürsün işte finalde.Ah

“Sen niye mesaide bali çekiyosun” diye soran olmayınca tabi o da coşmuş.Bakmış gücü yetiyo yüklenmiş..O da bi kurban neticede..Ogrenememis.

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here