Anasayfa Haber Cenazesini almaya giden Selman Erdoğan adlı yurttaş da öldürüldü.

Cenazesini almaya giden Selman Erdoğan adlı yurttaş da öldürüldü.

Paylaş

 

Cizre’nin Cudi Mahallesi’nde ölü ve yaralıları almak için gidenlere polisin açtığı ateş sonucu ağır yaralanan ve hastaneye götürülürken gözaltında bekletilen Selman Erdoğan adlı yurttaş yaşamını yitirdi. Aynı grubun içinde bulunun Abdulhamit Poçal da akşam saatlerinde yaşamını yitirmişti.

Cizre’nin Cudi Mahallesi’nde devlet güçlerinin saldırılarında yaralanan ve yaşamını yitiren yurttaşların cenazelerini almaya giden Selman Erdoğan adlı yurttaş da yaşamını yitirdi. Cudi Mahallesi’ne aralarında HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız’ın da aralarında bulunduğu grup üzerine polis ateş ederek 10 kişinin yaralanmasına neden oldu. Saldırı esnasında yaralanan yurttaşlardan Selman Erdoğan, kaldırıldığı Cizre Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.
Erdoğan’ın katledilen 3 yurttaşın cenazesini taşıdığı sırada “kobra” adı verilen zırhlı araçtan açılan ateş sonucu ağır yaralandığı ve ambulansla hastaneye götürüldüğü sırada polis tarafından engellenerek ağır yaralı olmasına rağmen Murat Akançay Polis Karakolu’na götürülmüş ve darp edilmişti. Uzun süre karakolda bekletilen ve kan kaybı yaşayan Erdoğan, hastanedeki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Aynı saldırıda yaralanan Cizre Belediye Meclis üyesi Abdulhamit Poçal da akşam saatlerinde Cizre Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirmişti.

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here