Anasayfa Haber Chomsky: En büyük umut HDP’nin barajı geçip etkin güç olması

Chomsky: En büyük umut HDP’nin barajı geçip etkin güç olması

Paylaş

Türkiye tarihinin en önemli seçimlerine sayılı saatler kalırken, ABD’li dünyaca ünlü düşünür Noam Chomsky halkların umut ışığı olan HDP’ye desteğini deklare etti. Halkların “demokrasi” ve “diktatörlük” çizgileri arasında seçim yapacağı 7 Haziran için Chomsky, “Yaklaşan seçimin, Türkiye’nin ya daha otoriter ve sert yönetime, ya da adalet ve özgürlüğe doğru yolun izlenmesinin belirlenmesinde büyük bir etkisi olabilir. İkinci seçenek için en büyük umut, HDP’nin barajı geçip Parlamento’da etkin bir güç olması. Bunun alternatifi olan seçenek ise korkunç olabilir” dedi.
680x680nc-mrkz-060615-noam-chomsky-hdp1111
Türkiye tarihinin en kritik seçimlerinden birisi olan ve halkların “demokrasi” ve “diktatörlük” çizgileri arasında seçim yapacağı 7 Haziran genel seçimlerinin start alması için kum saati işlemeye başlarken, Türkiye ve Kürdistan’ın dört bir parçasından aydın, yazar, gazeteci, sanatçı, politikacı ve akademisyenler yayınladıkları açıklamalarla tüm ülkenin umut ışığı haline gelen Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) dönük desteklerini kamuoyuna açıklamaya devam ediyor.

‘En büyük umut HDP’nin barajı geçip etkin güç olması’

ABD’li dünyaca ünlü yazar, akademisyen, tarihçi ve filozof Noam Chomsky de ajansımız DİHA’ya gönderdiği mesajla HDP’ye desteğini deklare etti. Halkların “demokrasi” ve “diktatörlük” çizgileri arasında seçim yapacağı 7 Haziran için, Chomsky, “Yaklaşan seçimin, Türkiye’nin ya daha otoriter ve sert yönetime, ya da adalet ve özgürlüğe doğru yolun izlenmesinin belirlenmesinde büyük bir etkisi olabilir. İkinci seçenek için en büyük umut, HDP’nin barajı geçip Parlamento’da etkin bir güç olması. Bunun alternatifi olan seçenek ise korkunç olabilir” diyerek HDP’ye destek çağrısında bulundu.diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here