Anasayfa Forum CHP’nin ‘OHAL değil demokrasi istiyoruz’ eylemi öncesi Taksim Meydanı kapatıldı

CHP’nin ‘OHAL değil demokrasi istiyoruz’ eylemi öncesi Taksim Meydanı kapatıldı

Paylaş

CHP’nin ‘OHAL değil demokrasi istiyoruz’ eylemi öncesi Taksim Meydanı kapatıldı

CHP’nin ‘OHAL değil demokrasi istiyoruz’ sloganı ile Türkiye genelinde yapacağı oturma eylemleri öncesi Taksim Cumhuriyet anıtı ve çevresi polis bariyerleriyle kapatıldı. Polis, gruba Taksim Meydanı’nda basın açıklaması yapılmasına izin verilmeyeceğini söyledi. CHP’liler Taksim Meydanı çevresinde sloganlar atarak bekliyor.

11:20 OHAL’in 7’nci kez uzatılması kararı üzerine CHP İstanbul İl Başkanlığı, tarafından bugün milletvekilleri, il örgütü yöneticileri ve partililerin katılımıyla saat 12.00’da Taksim Meydanı’ında oturma eylemi yapacağını açıklamıştı. Polis, Taksim Meydanı’nın bir bölümünü, Cumhuriyet Anıtı ve çevresini bariyerlerle kapattı.

11.40 İstiklal Caddesi girişi ve Gezi Parkı’na da çok sayıda TOMA ve çevik kuvvet polisi konuşlandırıldı.CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve partililer saat 11.30 sıralarında Taksim’de geldi.  Polis, gruba Taksim Meydanı’nda basın açıklaması yapılmasına  izin verilmeyeceğini söyledi. CHP’liler Taksim Meydanı çevresinde sloganlar atarak bekliyor.

12:00 Açıklama yapan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Türkiye’nin 81 ilindeki meydanlardan Ankara’daki saraylıları uyarıyoruz. Bizler OHAL değil demokrasi istiyoruz” dedi.

12:10 CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu: İstanbul’un kent meydanı Taksim’dir. Biz de Taksim’de bu açıklamamızı yaparken sessiz bir şekilde hatta bulunduğumuz yerlerde oturarak OHAL değil demokrasi istiyoruz sesimizi tüm gürlüğümüzle duyuralım diyorum ve hepinizi bulunduğunuz yerlerde oturmaya davet ediyorum.


CHP’nin oturma eylemi için bazı yollar trafiğe kapanacak

CHP’nin ‘OHAL değil demokrasi istiyoruz’ eylemi… Ankara Güvenpark’tan görüntüler

 

  ‘Her yer Taksim, her yer direniş’ – VİDEO

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here