Anasayfa Haber CHP’nin”Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi” Taksim Meydanı’nda gerçekleşti

CHP’nin”Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi” Taksim Meydanı’nda gerçekleşti

Paylaş

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) çağrısını yaptığı ve çok sayıda kurum ve partinin katılacağı “Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi” Taksim Meydanı’nda gerçekleşiyor.

Saat 18.00’de başlayacak miting için sabah saatlerinde hazırlıklar başladı. Alanın etrafını bariyerlerle çevrildi. Taksim Meydanı’na girişler için farklı bölgelere güvenlik kontrol noktaları kuruldu. Mitinge katılanlar için arama noktaları oluşturuldu.

Gezi Parkı önünde bulunan sahneye “Cumhuriyete ve Demokrasiye Sahip Çıkıyoruz” yazılı dev pankart asıldı.

“Darbeye Hayır” pankartlarıyla çevrelenen sahnenin yanı sıra, meydanda vinçlerle asılan Atatürk posterleri ve “Yaşasın Laik Demokratik Türkiye” yazılı pankartlar da yer alıyor.

Atatürk Kültür Merkezi’nde de “Hakimiyet milletindir” yazılı Türkiye bayrağı var.

Saat 15.30’dan itibaren alanda toplanmalalar başladı.

Üç koldan yürüyüşler saat 16.00’da başladı.

CHP, Türkiye bayrağı ve Atatürk fotoğrafları ile katılım çağrısı yapmıştı. Mitinge katılanların ellerinde Türkiye bayrakları olduğu görülüyor.

CHP’nin çağrısını yaptığı mitinge Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) DİSK, İşçi Kardeşliği Partisi (İKP) ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), İstanbul Emek ve Demokrasi Koordinasyonu, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Tabipleri Birliği (TTB), Halkevleri, Emek Partisi (EMEP), Emekçi hareket Partisi (EHP), Kaldıraç, Birleşik Haziran Hareketi (BHH), Toplumsal Özgürlük Parti Girişimi (TÖPG), KOS, İKS katılacağını duyurdu.

AKP’liler de mitingte

* Fotoğraf: Twitter

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, milletvekili Ayşenur Bahçekapılı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın da aralarında olduğu AKP’li heyet İstiklal Caddesi’nden yürüyüşle mitinge katıldı. (BK)

haber kaynağı bia

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here