Anasayfa Haber CHP’ye 1 Mayıs ziyareti

CHP’ye 1 Mayıs ziyareti

Paylaş

1 Mayıs’ı Taksim’de kutlama taleplerine karşı hükümetin çıkardığı keyfi tutumlara karşı geçtiğimiz günlerde HDP Eşbaşkanı Demirtaş ile görüşen KESK, DİSK, TMMOB, TTB temsilcileri bugün de CHP Genel Merkezi’nde Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti.

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB yöneticileri 1 Mayıs’ın Taksim’de kutlanması talebiyle yürüttükleri görüşmeler kapsamında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş ile geçtiğimiz günlerde Aksihar’da görüşen sendika ve meslek örgütü temsilcileri, bu kez Kılıçdaroğlu ile CHP Genel Merkezi’nde yaptıkları görüşmede, Taksim’de kutlama yapmak isteklerinin nedenlerini anlattı.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Kani Beko, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Başkanı Lemi Özgen, Türkiye Mimar ve Mühendis Odaları Birliği (TMMOB) Genel Başkanı Mehmet Soğancı ve Türk Tabipler Birliği (TTB) Genel Sekreteri Hüseyin Özden Şener’in katıldığı görüşmede, emek ve meslek örgütleri, 1 Mayıs kutlamaları açısından Taksim’in emekçiler için taşıdığı öneme dikkatç ekerek, “Biz 1 Mayıs’ı 81 ilde kutluyoruz ve işçilerin, emekçilerin, gençlerin kadınların, emek ve demokrasi taleplerini dile getiriyoruz. Fakat Taksim, 1977 yılında kaybettiğimiz insanlarımızı anmak için özel bir önem taşıyor” diyerek ısrarlarını ifade etti.

Hükümetin bu insani talebe karşı iki yıldır keyfi bir şekilde Taksim’i emekçilere ve işçilere kapattığını belirten emek ve meslek örgütü temsilcileri, HDP ve CHP gibi partilerin hükümetin bu “keyfi tutumunu” gündeme getirmelerini ve kendilerine destek vermelerini istedi.

Kılıçdaroğlu da, talebin demokrasiden yana herkesin talebi olduğunu ve işçilerin yanında olacaklarını söylediği bildirildi.

HDP Eşbaşkanı Demirtaş da, Aksihar’da meslek örgütleriyle yaptığı görüşmede işçilere tam destek vererek, işçilerle birlikte 1 Mayıs’ta Taksim’de olacaklarını belirtmişti.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here