Anasayfa Haber Çiprastan HDP’ye: Mücadelenizi hayranlıkla izliyoruz

Çiprastan HDP’ye: Mücadelenizi hayranlıkla izliyoruz

Paylaş

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve beraberindeki heyet ile görüşen Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, HDP’nin zorlu koşullarda amansız bir mücadele yürüttüğünü belirterek, “Sizin mücadelenizi hayranlıkla izliyoruz” dedi.

Yunanistan Başbakanı ve SRİZA Lideri Aleksis Çipras, Ankara’daki temasları kapsamında HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve Eş Genel Başkan yardımcısı Nazmi Gür ile Shreton Otel’de bir araya geldi. HDP heyetini sıcak bir şekilde karşılayan Çipras ile HDP heyetinin görüşmesi 19.15’te başladı. Görüşmede Yunan Dışişleri Bakanı Nikolaos Kotzias ve Çipras’ın politika ofisi üyeleri de yer aldı.

ank-cipras-yuksekdag-hdp-gorusme5

HDP heyetini ile görüşmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çipras, HDP’yi yakından takip ettiklerini ve HDP’nin verdiği mücadeleyi büyük bir hayranlıkla izlediklerini söyledi. Çipras yapılan son seçimlerde yüzde 10 barajına ve var olan baskılara karşın HDP’nin büyük bir başarı elde ettiğini ve SRİZA olarak bu başarıdan memnuniyet duyduklarını dile getirdi. HDP’nin zorlu bir dönem geçirdiğini belirterek, “Türkiye’de baskılar ve saldırılar büyük bu konuda büyük gerilemeler saptamak mümkün maalesef” diye konuştu.

Görüşme devam ediyor ve görüşmeden sonra Yüksekdağ’ın açıklama yapması bekleniyor.

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here