Anasayfa Haber Cizre’de 2 genç tank atışıyla katledildi

Cizre’de 2 genç tank atışıyla katledildi

Paylaş

Cizre’nin Cudi Mahallesi’nde tanklardan yapılan top atışlarının bir eve isabet etmesi sonucu Murat Ekinci (22) ve Murat Egül (24) isimli gençler, vücutlarına isabet eden şarapnel parçalarıyla yaşamını yitirdi.

Sıkıyönetim saldırılarının 27 gündür devam ettiği Cizre’de, devlet güçlerinin halka yönelik katliamcı saldırıları sürüyor. Cudi Mahallesi’ne tanklardan yapılan top atışlarının bir eve isabet etmesi sonucu Murat Ekinci (22) ve Murat Egül (24) isimli gençler, vücutlarına isabet eden şarapnel parçalarıyla yaşamlarını yitirdi. Gençlerin cenazelerinin alınması için ambulans bekleniyor.

Öte yandan saldırıların hedefindeki bir diğer mahalle Nur’da da özel harekat polislerinin açtığı ateşle Mehmet Şirin Erdinç isimli yurttaş yaralandı. Erdinç olay yerine gelen ambulansla Cizre Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Nur Mahallesi’nde dün katledilen ve ambulans gelmediği için cenazeleri hastaneye kaldırılamayan Tayfur Yaşlı ve Şivan Cebrail Mungan’ın cenazeleri de Şırnak Devlet Hastanesi morguna götürüldü. diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here