Anasayfa Haber Cizre’de seçime kadar polis yığınağı

Cizre’de seçime kadar polis yığınağı

Paylaş

ŞIRNAK(DİHA) – Cizre’ye iki gün önce sevk edilen yüzlerce polis ilçede terör estirmeye devam ederken polislerin seçimlere kadar ilçede kalacakları öğrenildi.

Şırnak’ın Cizre ilçesine 2 gün önce 150 zırhlı araç ve 50 otobüs ile gelen yüzlerce özel harekat polisinin İçişleri Bakanlığı’ndan verilen özel talimat ile ilçeye sevk edildiği iddia ediliyor. Özel harekat polisleri için Cizre Kaymakamlığı’nın 10 günlük bir süre ile Konak Mahallesi’nde bulunan Anadolu Lisesi ve Yafes Mahallesi’nde bulunan İmam Hatip Lisesi öğrenci yurtlarını özel harekat polislerine tahsis ettiği öğrenildi.

Kent merkezinde devriye gezen polisler tıkanan trafikten geçmek için rastgele havaya ateş açıyorlar. Yafes Mahallesinde bulunan Çevre Yolu’ndan geçen zırhlı araçlardan açılan ateş sonucu evine kurşun isabet eden K.E polislerin her geçişlerinde çevreye rast gele ateş açtığını ifade etti. Polislerin açtığı ateş ile kurşunların evine isabet ettiğini belirten K.E 4 yaşındaki çocuğuna şans eseri kurşun isabet etmediğini söyledi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here