Paylaş

ŞIRNAK (DİHA) – Cizre’de yeni bir “vahşet bodrumu” daha ortaya çıktı. Sur Mahallesi’nde bulunan bir evin bodrumunda mahsur kalan yaklaşık 50 kişiden 20-25’inin devlet güçlerinin saldırıları sonucu katledildiği öğrenildi. Sağ kalan diğer yaralıların da katledilmek istendiği bildirildi.

Cizre’de iki ayrı binanın bodrum katında onlarca kişinin yakılarak veya bombalarla katledilmesinin ardından yeni bir vahşet daha ortaya çıktı. Sur Mahallesi’nde bulunan Kerem Otel’in yakınlarında yer aldığı belirtilen bir binanın bodrumunda 50 kadar kişinin mahsur kaldığı, bu kişilerden 20-25’inin ise devlet güçlerinin saldırıları sonucu hayatını kaybettiği bildirildi.

Olay, sözkonusu bodrumda mahsur kalan kişilerden biri olan HDP Milas eski İlçe Eşbaşkanı Derya Koç’un babası telefonla arayıp haber vermesi ile ortaya çıktı.

Koç’un aradığı babasına “Şu anda burada mahsur kalan 20-25 kadar arkadaşımızı yakarak katlettiler. Diğerlerini de infaz etmeye çalışıyorlar” dediği öğrenildi.

Kızının Pazartesi sabahı kendisini aradığını ve bir bodrum katında mahsur kaldıklarını söylediğini paylaşan baba Kemal Koç, “60 insanın katledildiği haberlerinin ardından beni aradı ve durumunun iyi olduğunu söylemişti. Kontörünün olmadığını ve kontör yüklememi istedi. Kendisine kontör yükledim. O günden sonra da ulaşamadım bir daha kendisine. Ancak bugün beni aradı ve durumlarının kötü olduğunu söyledi” dedi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here