Paylaş

Cizre’de 8 gündür hastaneye kaldırılmak üzere bir bodrum katında mahsur kalan yaralı ve cenazeleri ambulansların alması beklerken, binaya özel harekat polisleri ve askerler tarafından baskın düzenlendi.

Yaralıların ambulansa ulaşmak için yetkililerin de bilgisi dahilinde binadan çıkacakları sırada başlayan saldırı nedeniyle bina içindekilerle bağlantı kesildi.

16 yaralı yanlarındaki bitkin 9 kişi tarafından binadan çıkartılacak, eve 700 metre uzaklıktaki Emir Tacdin Sokak’taki ambulanslara taşınacaktı.

Bina çevresinden patlama sesleri gelirken, yaralılarla bağlantı kesildi.Adsız1

HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, İçişleri Bakanlığı ile görüştükleri sırada yaralılarla telefonla irtibat kurulduğunu, bakanlık yetkilisinin de görüşmeyi dinlediği ve yaralılara “çıkın” denildiği sırada binaya saldırı düzenlendiğini aktardı. Sarıyıldız telefon görüşmesi sırasında patlama ve bağrış seslerinin de duyulduğunu kaydetti.

Adsız

Sarıyıldız, “Vahşet en alçak şekilde devam ediyor. Yaralılar tam çıkacakken sesler duyuldu ve orayla bağlantımız kesilmiş durumda. Bu en aşağılık komplodur. Dünyanın gözü önünde 30 insan orada infazla karşı karşıya. 15 dakika önce Bakanlıkta yetkiliyle görüşen arkadaşlarımız artık çıkabilirsiniz denileceği anda saldırıyorlar. Orada sağ olanların yaralı olanların isimlerini veriyoruz isimler paylaşıldı. Cumhurbaşkanı dahil oradaki durumu çarpıtmaya devam etmekteydi. Varsa bir imkanınız varsa bir fotoğrafınızı atın tüm insanlar bu vahşeti görsün dedik. Paylaştılar. Çıkabilirler denildiği anda yaralılar kendi imkanlarıyla çıkmaya çalıştığı anda irtibatımız kesildi” dedi.

(Turnusol)

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here