Çocuk tecavüzcüsünü protestoları engellemek için Karaman’da sıkıyönetim ilan edildi.!

Paylaş

Özgürlükçü Sol :Karaman Valisi Çocuk tecavüzcüsünü protesto edenleri provokatör olarak nitelendirdi.Özelde Karamanlıların genelde tüm ülkenin  huzurunu ,moralin bozan Çocuklara tecavüz olayı ile ilgili davanın duruşması öncesi Karamanda sanki sıkıyönetim ilan edildi.

Karaman Valiliği, Karaman il sınırları içerisinde her türlü toplanma, basın açıklaması, toplantı, gösteri yürüyüşü, miting, oturma eylemi, stant açma, çadır kurma vb. etkinlikleri yasakladı.

Karaman Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, ”Çocuk İstismarından tutuklu sanık M. B. hakkında Karaman Ağır Ceza Mahkemesine açılan kamu davasının ilk duruşması 20.04.2016 Çarşamba günü saat 09:00 da Karaman Adliye Sarayında yapılacaktır. Ancak dosyada iddia edilen suçun toplumda infial uyandıran suçlardan olması ve dava konusunun ulusal yazılı ve görsel basında gündemde kalmaya devam etmesi nedeniyle bu durumu fırsat bilen provokatörlerin mağdur yakınlarını ve vatandaşları basın açıklaması ve gösteri yürüyüşü adı altında kitlesel protesto eylemlerinin içerisine çekerek istenmeyen olayların yaşanmasına sebep olabilecekleri değerlendirildiğinden Anayasamızın 34. Maddesi ile 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/A (Vali, İl Sınırları içerisinde bulunan genel ve özel bütün kolluk kuvvet ve teşkilatının amiridir. Suç işlenmesini önlemek, Kamu düzen ve güvenini korumak için gereken tedbirleri alır…)

20.04.2016 Çarşamba günü davanın devam ettiği süre boyunca Karaman il sınırları içerisinde her türlü toplanma, basın açıklaması, toplantı, gösteri yürüyüşü, miting, oturma eylemi, stant açma, çadır kurma vb. etkinlikler yasaklanmıştır.” denildi.

Demokratik tepkilerin yasaklanması,davada taraf olmak anlamına geliyor,genelgenin huzuru sağlamak değil huzuru bozanlara tepkiyi engellemek anlamına geldiği çok açıktır.

Karaman’da bir sınıf öğretmeninin bazı öğrencilere yönelik istismarda bulunduğu iddialarına ilişkin davanın ilk duruşması yarın başlıyor. Karaman’da Ensar Vakfı ve Karaman İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (KAİMDER) yurtlarında kaldığı iddia edilen 10 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan M.B(54) isimli öğretmen, yarın (20 Nisan Çarşamba) ilk duruşmasında hakim karşısına çıkacak. Sanık öğretmen, Karaman Ağır Ceza Mahkemesi’nde mağdur çocuklardan 7’sine tecavüz, 2’sine cinsel istismar, 1’ine de müstehcen görüntü izletip taciz etmekten 600 yıla yakın hapsi istemiyle yargılanacak. Dava Karaman Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesinde 20 Nisan Çarşamba günü saat 10.00’da başlayacak.

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here