Anasayfa Haber Çocukların katledilmesi yetmedi,iki çocuk Annesi Hediye Şen’de Cizre’de katledildi.

Çocukların katledilmesi yetmedi,iki çocuk Annesi Hediye Şen’de Cizre’de katledildi.

Paylaş

Cizre’de çok sayıda tank ve ağır silahlarla saldırılarını sürdüren özel harekat timleri ve askerler, 2 çocuk annesi, 30 yaşındaki Hediye Şen’i katletti.
Şırnak’ın Cizre ilçesinde, havanın kararmasıyla birlikte tepelere ve çevre yollara konuşlanan tanklardan mahallelere gün boyu yapılan top atışları yoğunlaşırken, Cudi Mahallesi’nde 2 çocuk annesi 30 yaşındaki Hediye Şen isimli bir kadın katledildi. Cudi Mahallesi’de tankların konuşlandırıldığı ve top atışlarının yoğun yapıldığı Cafer Sadık tepesine yakın olan evine yönelik saldırıda Şen, özel harekat timleri tarafından katledildi.Elektriklerin kesildiği Yasef, Cudi ve Nur mahallerinde yoğunlaştırılan top atışlarının yanı sıra aydınlatma fişekleri atılarak ağır silahlarla tarama yapılıyor. Nur Mahallesi’nde Botaş Caddesi ve Girê Evinê üzerinden, Cudi Mahallesi’nde Cafer Sadık Tepesi ve Yafes Mahallesi’nde ise çevre yolu, Yeniköy civarı ve Serbanê Cirf Tepesi’ne yerleşen tank ve zırhlı araçlardan mahalle içlerine saldırılar araklıksız sürüyor. Ağır silahlarla mahallelere yönelik taramalar da sürerken Cudi Taziye Evi taranıyor.

Elektriklerin kesilmesi üzerine karanlığa gömülen ilçede yurttaşlar sokaklarda ateşler yakarak ısınmaya ve çevreyi aydınlatmaya çalışıyor. Tüm yoğun saldırılara rağmen yurttaşların sokaklarda direnişi devam ediyor.diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here