Anasayfa Forum Cumhuriyet Gazetesi’ne saldırı ihbarı

Cumhuriyet Gazetesi’ne saldırı ihbarı

Paylaş

400287_cover_mainslider_big

 İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan bilgilendirme de Gazete binasına saldırı olacağı ihbarı alındığı gerekçesiyle binanın etrafı polis tarafından kuşatmaya alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Gazetesi’ne gönderilen yazıda, gazete binasına saldırı olacağı ihbarı yapıldı. Cumhuriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay tarafından yazılı açıklamada, bina etrafının polis ablukasına alındığı ifade edilirken, şu ifadelere yer verildi: “Bu akşam üzeri, Cumhuriyet Gazetesine yönelik bir saldırı ihbarı alındığı İstanbul Emniyet Müdürlüğü yetkililerince gazetemize iletilmiştir. Şu anda gazetemiz binasında ve çevresinde emniyet görevlileri tarafından güvenlik önlemleri alınmıştır. Polis yetkililerinin bize verdiği bilgi bundan ibarettir. Ülkemiz çok önemli ve tarihi bir seçime giderken, bu seçimin arifesinde kim tarafından, hangi amaçla yapıldığını bilmediğimiz kirli, karanlık oyunlar ya da cinayetlerin seçimleri etkilemeye yönelik olduğu anlaşılmaktadır.

Bu ihbar, sahte de, gerçek de olsa, planlayıcılarının amacına ulaşamayacağına inanıyoruz. Eğer, bizi yıldırmak, korkutmak amacıyla yapılmış planlı bir girişim ise, bu kirli senaryonun sahiplerine ve oyuncularına anımsatmak isteriz ki, bu gazetenin tarihi, böylesi badirelere, tehditlere rağmen özgürce yayın yapmanın tarihidir. Okurlarımızın ve kamuoyunun hiç kuşkusu olmasın, bu gazete nesnel, adil ve gerçek habercilik işlevine her şart ve koşulda devam etmeye kararlıdır.”

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here