Anasayfa Haber Daha önce Star’dan kovulan Mustafa Karaalioğlu NTV de katıldığı programda HDP’nin ...

Daha önce Star’dan kovulan Mustafa Karaalioğlu NTV de katıldığı programda HDP’nin gerçekte parti olmadığını söyledi

Paylaş

Özgürlükçü Sol Haber analiz : Mustafa Karaalioğlu Dün akşam NTV’de Oguz Hakseverin programına katıldı. HDP nin gerçekte parti olmadığını söyledi.Star Medya Grup Başkanlığı görevine kanalın patronu Ethem Sancak tarafından bir gece yarısı operasyonu ile son verilen Mustafa Karaalioğlu’nun yeni adresi NTV’de Bülent Arıç ile Melih Gökçek arasındaki atışmaları değerlendirirken HDP’ nin  gerçekte parti olmadığını söyledi.Mustafa Karaalioğlu’nun bu söylemi AKP içindeki fırtınalı gündemden çıkmak için cambaza bak! taktiği  olmalı.

Mustafa Karaalioğlu ‘nun bir  partinin parti olabilmesi için hangi ölçülere sahip olması gerektiğinide aslında açıklaması lazım.Mustafa Karaalioğlu’nun anlayışına göre acaba bir siyasi parti şu ölçüler demi, olmalı?

Tek lideri olan,havuz medyası olan, bazı köşe yazarlarını kadrolu elemanı gibi çalıştıran , hırsızlık ve yolsuzluğu halkının çıkarları için yapan! Adalet,demokrasi ,eşitlik kardeşlik gibi kavramların içini boşaltan,uluslar arası küresel şirketlerin programlarına uygun programla ülkeyi yöneten,Darbecilerin tarif ettiği siyasi partiler yasasından  rahatsız olmayan, %10 seçim barajı ile oy hırsızlığı yapan ,kurumsal örgüte parti denir.mi demektedir.

HDP siyaset yapmaktadır.HDP nin siyaseti sistemi düzeni rahatsız etmektedir.Mustafa Karaalioğlu’nun parti olarak gördüğü  siyasi parti AKP yi rahatsız etmektedir.Siyaset gündelik yaşamımızdaki toplumsal olanın bütünsel örgütüdür.Toplum yararına faaliyet gösterir .Demokrasiyi savunur.Gündemi programına uygun olarak belirler.Bugün HDP nin  sürekli gündemi belirlediği gibi,

Mustafa Karaalioğlu HDP senin bildiğin parti elbette değil.Senin bildiğin siyaseti de yapmayacak. Algı operasyonlarıyla toplum mühendisliğini siyaset saymayacak.Liberallerin değer verdiği AKP nin ürettiği yeni gazeteciler Türkiye demokrasisinin  yüz karası  olmaya devam ettikçe HDP demokrasinin vaz geçilmez partisi olacak.

Paylaş

1 Yorum

  1. Malum zat-ı şerif efendiler aslında doğru söylüyor bir bakıma.Terakkiperver halk fırkasından günümüze dek endam eylemiş olan tüm düzen partileri yanında HDP’nin o denli farklı olduğunu görüyor olmalı ki,adam o partileri siyasi parti olarak gördüğü içn aslında HDP’nin onlardan farklı bir oluşum olduğunu istemeden de olsa itiraf ederken “Türkiye de böylesi bir siyasi parti nasıl olur?” diyerek hayretini açığa vurmaktadır.

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here