Anasayfa Forum DAİŞ operasyonunda iki ayrı adreste çatışma

DAİŞ operasyonunda iki ayrı adreste çatışma

Paylaş

Diyarbakır’da, DAİŞ üyelerine yönelik yapılan operasyonda çatışma çıktığı belirtilen evlerin sayısının iki olduğu öğrenildi. Resmi bir açıklama yapılmasa da şu ana kadar 7 DAİŞ üyesinin öldürüldüğü, 3’ünün ise sağ yakalandığı yönünde bilgiler mevcut.

Diyarbakır’da operasyon yapılan DAİŞ üyeleri ile girilen çatışma 6,5 saattir devam ediyor. Kent genelinde 17 ayrı adrese yapıldığı öğrenilen operasyonlar sırasında merkez Kayapınar ilçesine bağlı Huzurevleri Mahallesi’nde yapılan baskınlarda çatışma çıktı. Mahalledeki 53. Sokak’ta yer alan iki katlı eve yönelik gece saat 03.00 sıralarında yapılan baskın sırasında evde yer alan çete üyelerinin karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada, evin çevresine tuzaklanmış patlayıcının infilak etmesi sonucu 2 özel harekat polisi hayatını kaybederken, 4 polis de yaralandı.

Bu adreste süren çatışmanın yanı sıra 42. Sokak’ta yer alan yine DAİŞ üyelerine ait bir hücre evinde de çatışma çıktığı ve çatışmanın halen devam ettiği bildirildi.

Çatışmaların sürdüğü bu iki sokak ile birlikte bu sokakların yakınındaki sokaklarda polis ablukası altına alınmış durumda.

Mahallenin 41. ve 43. sokaklarında ise ambulanslar bekletiliyor.

 

Diyarbakır’da DAİŞ’e ait hücre evlerine yapılan baskınlar sırasında çatışma yaşanan iki adresteki silah sesleri durdu. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, operasyon ve çatışmalara dair “7 DAEŞ militanı öldürüldü. 12 ‘si sağ ele geçirildi. 2 şehidimizin dışında 5 yaralı polisimiz var” açıklamasında bulundu.

üDiyarbakır’da, DAİŞ’e yönelik gece saat 03.00 sıralarında 17 ayrı adrese yapılan eş zamanlı baskınlarda merkez Kayapınar ilçesinde bulunan iki ayrı adreste çatışmalar yaşandı. Huzurevleri Mahallesi’nde bulunan 53. Sokak ve 42. Sokak’taki evlerde yaşanan çatışmalarda, 53. Sokak’ta bulunan bahçeli ve müstakil evin girişine tuzaklanan bombanın patlatılması sonucu 2 polis hayatını kaybetti. 5 polis memuru da yaralandı.
Patlamanın ardından DAİŞ üyelerinin bulunduğu evden polis ekiplerine otomatik silahlarla ateş açıldı. Polisin de karşılık vermesiyle çatışmalar saatlerce sürdü.
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, yapılan operasyonlara dair “7 DAEŞ militanı öldürüldü. 12 ‘si sağ ele geçirildi. 2 şehidimizin dışında 5 yaralı polisimiz var” açıklamasında bulundu.
Operasyonda hayatlarını kaybeden polis memurlarının Çorum nüfusuna kayıtlı Gökhan Çakıcı ile Adana Tufanbeyli ilçesi nüfusuna kayıtlı Sadık Özkan olduğu öğrenildi.

Saatler boyu süren şiddetli çatışmalar nedeniyle sabah saatlerinde işyerlerini açmaya gelen esnaflar kepenk açamadı. Yine operasyonun gerçekleştirildiği bölgedeki İçkale ve Huzurevleri ilkokulların da okuyan öğrenciler de evlerine gönderildi.

Gece saat 03.00’te başlayan çatışmalar öğlen saat 11.30 sıralarına kadar devam etti. Her iki adreste yaşanan çatışmaların ardından silah sesleri kesildi. Çatışmaların son bulmasının ardında baskın içerisine girilen evlerde işncelemelerde bulunulduğu öğrenildi.

Her iki evin bulunduğu sokaklardaki ambulans ekiplerinin bekleyişi ise devam ediyor.

Diyarbakır’da DAİŞ’e ait hücre evlerine yapılan baskınlar sırasında çatışma yaşanan iki adresteki silah sesleri durdu. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, operasyon ve çatışmalara dair “7 DAEŞ militanı öldürüldü, 12’si sağ ele geçirildi. 2 şehidimizin dışında 5 yaralı polisimiz var” açıklamasında bulundu.

Diyarbakır’da, DAİŞ’e yönelik gece saat 03.00 sıralarında 17 ayrı adrese yapılan eş zamanlı baskınlarda merkez Kayapınar ilçesinde bulunan iki ayrı adreste çatışmalar yaşandı. Huzurevleri Mahallesi’nde bulunan 53. Sokak ve 42. Sokak’taki evlerde yaşanan çatışmalarda, 53. Sokak’ta bulunan bahçeli ve müstakil evin girişine tuzaklanan bombanın patlatılması sonucu 2 polis hayatını kaybetti, 5 polis de yaralandı.

Patlamanın ardından DAİŞ üyelerinin bulunduğu evden polis ekiplerine otomatik silahlarla ateş açıldı. Polisin de karşılık vermesiyle çatışmalar saatlerce sürdü.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, yapılan operasyona dair “7 DAEŞ militanı öldürüldü, 12’si sağ ele geçirildi. 2 şehidimizin dışında 5 yaralı polisimiz var” açıklamasında bulundu.

Operasyonda hayatını kaybeden polislerin Çorum nüfusuna kayıtlı Gökhan Çakıcı ile Adana Tufanbeyli ilçesi nüfusuna kayıtlı Sadık Özkan olduğu öğrenildi.

Saatler boyu süren şiddetli çatışmalar nedeniyle sabah saatlerinde işyerlerini açmaya gelen esnaflar kepenk açamadı. Yine operasyonun gerçekleştirildiği bölgedeki İçkale ve Huzurevleri ilkokullarında okuyan öğrenciler de evlerine gönderildi.

Gece saat 03.00’te başlayan çatışmalar öğlen saat 11.30 sıralarına kadar devam etti. Her iki adreste yaşanan çatışmaların ardından silah sesleri kesildi. Çatışmaların son bulmasının ardında baskın içerisine girilen evlerde incelemelerde bulunulduğu öğrenildi.

Her iki evin bulunduğu sokaklardaki ambulans ekiplerinin bekleyişi ise devam ediyor. diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here