Anasayfa Haber DAİŞ’in havanlarını sondaj boruları yaptı .

DAİŞ’in havanlarını sondaj boruları yaptı .

Paylaş

Girê Spî’nin özgürleşmesini sindiremeyip barbar DAİŞ’in egemenliğini meşru gören AKP’nin gazetecisi Yıldıray Oğur, masa başında yazdığı yazı ile DAİŞ’in havanlarını sondaj borusu yaptı. Çetelerin karargâhını bir Türk şirketinin işyeri yapan ve Suriye plakalı araçları şirkete ait gösteren Oğur, sınır kapsının dibindeki mavi varillere de temizlik deterjanı doldurdu.
680x680nc-urf-23-06-15-varil-boru2 680x680nc-urf-23-06-15-varil-boru1
Havuz medyası yazarlarından Yıldıray Oğur, DAİŞ çetelerinden memnuniyetini dile getirmekten çekinmeyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve AKP’li yetkililerin sözcülüğüne soyundu. Arap, Kürt, Türkmenlerin dönüşleri ve 20 Arap aşiret liderinin YPG karargâhını ziyaretiyle “PYD etnik temizlik yapıyor” yalanı boşa çıkan AKP’lileri koruduğunu sanan Oğur, gazeteciliğin temel ilkelerini ayaklar altına alarak, “özgür gazetecilik” faaliyeti ile onlarca şehidi olan, her türlü baskıya maruz kalan gazeteleri ve gazetecileri de hedef göstermekten çekinmiyor. “Aşırı yalan söylemekten kaynaklanan ölümler…” başlığıyla kaleme aldığı yazısında Oğur, AKP’nin iktidarda olduğu 13 yılda devlet eliyle sokakta yaşanan yüzlerce çocuk, genç ve kadın ölümlerini ile yargılanan ve cezaevlerine konulan yüzlerce gazeteciyi görmek yerine, Akçakale’de DAİŞ tehdidi altında çalışmak zorunda kalan gazetecilerin, yerinde tespit edip yazdığı haberleri ölümlerin sebebi olarak sıralıyor.

Türk şirketinin Suriye plakalı araçları

Oturduğu yerden Akçakale’de yapılan haberleri yalanlayan Oğur’un ilk aklaması, DAİŞ karargâhı haberi. Oğur, bu evin kendisine ait olduğu söylenen A.A.’nın konuşmalarına yer verirken, yazısını oturduğu yerden ve kendisine servis edilen biçimi ile kaleme aldığı ortaya çıkıyor. Çünkü Suriye plakalı jipleri ve lüks araçları Türkiye’deki bir şirkete mal ediyor. Yine plakasız araçları, akaryakıt tankerini de hangi koşullarda konuşturulduğu belli olmayan A.A.’nın şirketine mal eden Oğur, bir de bunlara trafikten çekme belgesi ekliyor. Ancak, barakada toplanan uzun sakallı, bıyıksız ve toplantı halindeki şahısları ve asker ile diyaloglarını görmek istemiyor. Yine aynı evden çıkan şahısların sınır hattına gelerek DİHA muhabirlerini tehdit etmesine kulak asmıyor. Zor koşullarda tehlikeyi göze alarak bu evi, şahısları, araçları görüntüleyen gazetecileri ise alay konusu yaparken, kendisi komik duruma düşüyor.

Sınırın dibindeki varillere deterjan doldurdu

Oğur’un ikinci aklaması, mavi kimyasal variller. Oğur yine önüne servis edilen “gerçekleri” yazmaya başlıyor. Bu varilleri temizlik için kullanılan deterjanla dolduran Oğur, varilleri sınır kapısının 15 metre yanındaki dükkânın önünde üzeri branda ile örtülmüş halde çeken DİHA muhabirlerinin yerine deterjan dolu varilleri nerede olduğu saptanamayan bir dükkânın içinde çekiyor. Oğur, ajans muhabirlerinin deterjan ile dolu olduğu iddia edilen varilleri çekerken dükkânlardan çıkan onlarca şahıs tarafından linç girişimine uğradığını bilmiyor. Halklar arasında ayrımcılık yaptıklarını söylediği muhabirlerin, yazdıkları habere linç girişimini eklememelerinin nedenini demografik yapısını bilmediği, görmediği fotoğraf karesindeki yer ve variller için kimya mühendisliği yapmayı görev sayıyor.

DAİŞ’in havanlarını sondaj boruları yaptı

Oğur’un üçüncü aklaması, borular. Sınır kapısından DAİŞ’e teslim edilen 2 kamyon ve hemen sınır kapısının dibinde elde kalan 2 kamyon boruya kılıf uyduran Oğur, kimya mühendisliğinden sonra jeoloji mühendisliği yapıyor. Boruları sondaj kuyularına indirilen borular olarak tanımlayan Oğur, sondaj borularının her iki tarafının da içten ve dıştan olmak üzere dişli olması gerektiğini bilmiyor. Ayrıca sanayiye götürdüğü boruların sınır kapısının dibinde çekildiğini oturduğu masadan gören Oğur, sınırdan DAİŞ’e geçen 2 kamyon borudan ise bahsetmeyi tercih etmiyor. Ancak aynı boruların DAİŞ çeteleri tarafından 125’lik havan borusu olarak ve atılan mermisi olarak nasıl yontulduğunu servis ettiğimiz yeni fotoğraf hakkında ne diyeceği ise merak konusu.

Çetelerle aynı karede olan Atilla’yı da akladı

Oğur’un dördüncü aklaması ise, kendi partisi AKP tarafından bile yaptıkları ve karıştıklarıyla üstü çizilmiş Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla. Atilla’nın silahlı şahısla çektirdiği ve El Nusra ile AKP’nin ilişkisine temas edildiği haberi, çeteciyi şarkıcı ilan ederek kurtarma operasyonu başlatıyor. Yazısında, haberde geçen El Nusra’yı DAİŞ olarak değiştiren ve buradan operasyonu başlatan Oğur, profesörden çete başı, üniversitelerin her bölümünden çeteci olabileceğini kavramış, ancak bir şarkıcının çeteci olabileceğini kavramak istemiyor. Yine Atilla’ya bombalı araç ile suikast girişiminin boşa çıkan senaryosunu ısıtan Oğur, yakalanan olayın faillerinin Atilla ile olan ilişkilerinden bihaber. diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here