Anasayfa Haber Davutoğlu Amed’deki konuşmasında bütün kesimlere mavi boncuk dağıttı

Davutoğlu Amed’deki konuşmasında bütün kesimlere mavi boncuk dağıttı

Paylaş

(Özgürlükçü Sol)-Davutoğlu’nun  her kesime bol selam gönderdiği konuşmasında Kobani’ye de selam göndermesi dikkat çekti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Diyarbakır 5. Olağan İl Kongresi’nde Diyarbakır’da olduğunu bilerek konuştu. Davutoğlu’nun konuşmasından bazı bölümler şöyle:

“Rahmetli Özal zamanında bir çözüm süreci başlatmıştı. O sürecin önemli isimlerinden Eşref Bitlis rahmetliyi şehit ettiler. Arkasından da Özal vefat etti ve o çözüm süreci akamete uğradı. Ardından rahmetle andığımız Gaffar Okan’ı… Onun ismi bugün dahi kardeşliğin sembolü olmuştur. Rahmetli Erbakan çözüm için çaba sarf ettiğinde 28 Şubat süreci başlatıldı. 2005’te Diyarbakır konuşmasıyla çözüm süreci tekrar ihsas edilmeye başlandığında 2006’da Cumhuriyet mitingleri tertip edildi. Devlet içindeki çeteler 90’lı yıllardaki gibi karanlık bir dönemi başlatmak istediler.

“Kumpas kurdular yıkılmadık”

“Diyarbakır’dan Somali’ye de selam olsun. MİT müsteşarımıza kumpas kurdular. Biz yılmadık. Çözüm sürecine ivme kattık. Silahlı unsurlar Türkiye’yi terk etmeye başlamışken Gezi provokasyonları yaptılar. Ve bir anda bütün bir ülkeyi karanlığa boğmak istediler. Ama biz çözüm süreci yasasını çıkarttık. Çözüm süreci yasal bir çerçeveye oturdu.”

“Çözüm süreci başarıya ulaşacak”  

Sayın cumhurbaşkanımızla Ak Parti olağanüstü kongresinde devir teslim yaparken yaptığımız konuşmamda çözüm sürecinin önemini vurguladık. O cumhurbaşkanı ben başbakan olarak işte bir daha söylüyorum çözüm süreci her ne olursa olsun başarıya ulaşacak.AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu, Diyarbakır'da

“Kobani’ye selam ediyorum…”

“Türk ve Kürt kardeşler birlikte Kudüs’ün, Şam’ın özgürlüğü için çalışacaklar. Çözüm sürecini hiç aksamayan bir mekanizması çerçevesine oturttuk. Yeni Türkiye için tekrar yola çıkmışken 6-7 ekim olaylarını çıkardılar. Kobani için çıkmadı o olaylar. Kobani’ye buradan selam ediyorum. Kobani’deki her kardeşimin alnından öpüyorum. Kobani bize tarihin emanetidir.”

Davutoğlu konuşmasın da sık sık ‘güzel Türkçemiz ve güzel Kürtçemiz ‘vurgusu yaptı

Davutoğlu, Diyarbakır il kongresinde Hizbullahçıların bir gün önce yaptıkları mitinge de sahip çıktığını vurgulayarak selam gönderdi.(fotoğraf AKP web sitesi)

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here