Anasayfa Haber DBP Diyarbakır İl Eşbaşkanı Ali Şimşek:’Saldırı istihbarat bilgileri dışında gelişmiş olamaz’

DBP Diyarbakır İl Eşbaşkanı Ali Şimşek:’Saldırı istihbarat bilgileri dışında gelişmiş olamaz’

Paylaş

Suruç’ta SGDF üyelerine yönelik katliam saldırısının devletin istihbarat bilgisinin dışında olamayacağına vurgu yapan DBP Diyarbakır İl Eşbaşkanı Ali Şimşek, “Diyarbakır’da yüz binlerin 680x680nc-dyb-20-07-15-ali-simsek-rop1olduğu bir alana birileri bombalar yerleştirebiliyor. Suruç’ta böyle bir saldırı oluyorsa bu saldırıların devlet istihbarat bilgileri dışında geliştiğini düşünmüyoruz. Suruç’taki saldırı da bundan bağımsız değildir” dedi.

Kobane’nin yeniden inşa çalışmalarına katılmak üzere dün Urfa’nın Suruç ilçesine gelen SGDF üyesi gençlere yönelik bombalı saldırıyı kınayan DBP Diyarbakır Eşbaşkanı Ali Şimşek, uzun süredir halklara karşı vahşi saldırılar yapıldığını hatırlattı.

‘Saldırı AKP politikaları ile bağlantılıdır’

Seçim öncesinde Diyarbakır mitinginde başlayan, son olarak Suruç’ta gençlere yönelik saldırının AKP hükümetinin politikalarından bağımsız düşünülemeyeceğine vurgu yapan Şimşek, “Son dönemlerde hükümet sözcülerinin savaşın yeniden gündemleştirilmesi ve saldırılara dönük açıklamaları bu saldırıya denk düşmesi manidardır. Suruç’ta meydana gelen patlamanın halkımızın kazanımlarına dönük alçakça bir saldırıdır. Özgürlük ve demokrasi mücadelesi veren halklar bu tür saldırılarla engellenemeyeceğini belirtmek istiyoruz” diye konuştu.
Saldırıdan devlet istihbaratının haberdar olmamasının mümkün olamayacağına işaret eden Şimşek, “Diyarbakır’da yüz binlerin olduğu bir alana birileri bombalar yerleştirebiliyor. Sonra Suruç’ta böyle bir saldırı oluyorsa bu saldırıların devlet istihbarat bilgileri dışında geliştiğini düşünmüyoruz. Suruç’taki saldırı da bundan bağımsız değildir” dedi.

Şimşek, saldırıyı kınamak amacıyla 18.00’da Diyarbakır’da DBP önünden yapılacak yürüyüşe katılım çağrısında bulundu.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here