Anasayfa Haber Demirtaş: AKP kendisine oy vermeyen herkesi vatan haini ilan ediyor

Demirtaş: AKP kendisine oy vermeyen herkesi vatan haini ilan ediyor

Paylaş

 HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş seçim çalışmaları kapsamında Londra’daki Türkiye ve Kürdistanlı halklarla biraraya geldiği buluşmada “AKP kendisine oy vermeyen herkesi vatan haini ilan ediyor” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş seçim çalışmaları kapsamında İngiltere’nin başkenti Londra’da Wood Green Dominion Centre’da Türkiye ve Kürdistan halklarıyla bir araya geldi. Binlerce kişinin katıldığı etkinlik Ankara Katlimı’nda yaşamını yitirenler için saygı duruşu ile başladı. Saygı duruşunun ardından konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye’de yaşanan gelişmeler ve 1 Kasım seçimleriyle ilgili konuştu.

HDP’ye yurt dışında verilen oyların önemine dikkat çeken Demirtaş, “Sizin verdiğiniz her oy Ortadoğu halklarının parçalanmışlığı karşısında birlik ve beraberlik adına verdiginiz mesajdır” dedi. AKP’nin kendilerine oy vermeyen herkesi düşman, vatan haini, bölücü olarak nitelendirdiğinin belirten Demirtaş, “Oy isterken biz ve onlar diyorlar. Ülkeyi kutuplaştırdılar. Ülkenin bu haline çare olabilecek tek güç HDP’dir. Bizler bu dönemde ülkemize geleceğimize sahip çıkmazsak inanın ki çocuklarımız bugunleri mumla arayacaklar. Bizler bu kötü gidişata dur dememiz lazım” dedi.

‘Yakılan biz soruşturma açılan yine biz’

Ankara Katliamı’nın devlet tarafından yapıldığını belirten Demirtaş, “Dersim, Çorum, Maraş, Sivas, Gazi, Gezi’yi kim yaptı? Devlet içinden karanlık güçler falan degil bizzat kendisi yapar ama size sorusturma açılır. 400’e yakın parti binalarımız ateşe verildi. Devlet ve polisin gözüönunde binalarımız yakıldı. Tek birine müdahale etmediler. Bana soruşturma açtılar, linç kampanyası yürüttüler. Selahattin Demirtaş kim ki koskoca bizler varız bizler” diye konuştu.

‘İkisi de usta yalancı’

HDP olarak devleti halkın malı yapmaya çalıstıklarını belirten Demirtaş, “Biz halka bize oy verin bütün yetkileri size vereceğiz diyoruz. O da çıkmış ‘bana oy verin beni baskan yapın’ diyor. Biz bu nedenle tarihi bir iş yapıyoruz. Birlikte mücadele ettik, birlikte kazanacağız” dedi. Başbakan Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “kardeşlik” açıklamalarına değinen Demirtaş, “İkisi de usta yalancı. Öbürü yeni başlamış yalana. Öbürü usta yalancı diğeri beceremiyor. Sözde ustanın yanında yetişmiş. Barış ve kardeşlik kavramının içinin bu kadar boşaltıldığı bir ülke yoktur” dedi.

Demirtaş son olarak, “Bizi bize düşman etmeye çalışanlara inat inadına barış inadına HDP diyeceğiz. Buraya sizlerden oy istemeye gelmedim 7 Haziran’dan dolayı bir teşekkür borcumuz var onu iletmeye geldim. İnşallah 1 Kasım’da da size müjdeli haber verecegiz” dedi.diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here