Anasayfa Haber Demirtaş oyunu kullandı: Umarım sonuçlar yitirdiğimiz canların ailelerine bir teselli olur

Demirtaş oyunu kullandı: Umarım sonuçlar yitirdiğimiz canların ailelerine bir teselli olur

Paylaş

Siyasi parti genel başkanları arasında oyunu ilk kullanan Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş oldu.

Demirtaş saat 09.50 sularında İstanbul’da Sultanbeyli ilçesindeki Mevlana Ortaokulu’nda 1114 No’lu sandıkta oyunu kullandı.

Demirtaş, buradaki konuşmasında barış ve huzura ihtiyaç olduğuna dikkat çekti.

“Türkiye siyasi tarihi açısından çok önemi bir seçim gerçekleştiriyoruz. Umut ediyorum ki ortaya çıkacak siyasi sonuçlar bütün ülke açısından, hepimiz açısından en hayırlı sonuç olacak.

“Tüm Türkiye’nin en fazla arzuladığı, en ihtiyacımız olan olan şey huzur, barıştır. Bugün sandıklardan barışa, huzura dair büyük bir umut çıkmasını temenni ediyorum.

“Zorlu, sıkıntılı bir seçim dönemi kampanyası oldu.  Maalesef yitirdiğimiz canlar oldu. Seçimin hayırlı sonuçları barış, özgürlük, demokrasi uğruna canını feda eden arkadaşlarımızın acılı ailelerine bir teselli olur diye temenni ediyorum.

“Bugün sandıktan ne çıkarsa çıksın herkes açısından geleceğe daha da umutla bakmayı gerektirecek bir sonuç olacağından kuşku duymuyoruz.

“Herkes mutlaka akşama kadar oylarını kullansın. Geleceğimizi belirlemek halkın elindedir. Sandık iradesi güçlü bir şekilde demokrasimizi inşa etmeye yardımcı olsun. Hepimize hayırlı olsun.”

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here