Demirtaş :“Özür dileyecek kimse yok mu memlekette?”

Paylaş

“Sadece Ankara’da Büyükşehir Belediyesi’nin cemaate sunduğu imkanların haddi hesabı yok. Bütün şehirlerde. Bütün şehirlerde komiteler vardı, ablalar abiler, valiler de vardı bu komitelerde. Şehrin gündemini bunlar belirliyordu, kimler işe alınacak kimler atılacak, kimler ihale alacak bunlar belirliyordu.

“Vali olmak mı istiyorsunuz? Uçurduğunuz şeyhden bir selam geldi mi yeterli. Bu kürsüden kaç kez eleştirdim Dicle Üniversitesi rektörünü. O gün söylediğimizi dinlemiyordunuz. Bugün söylüyoruz dinleyecekler mi o da belli değil. Dinledikleri muhalefet ortada.

“Özür dileyecek kimse yok mu memlekette? Şu tankın, topun önüne çıkan insanlardan özür dileyin bari. Biz bunları palazlandırdık diye çıkın özür dileyin.

“Darbenin kokteyl olduğu anlaşılıyor. Tek başına cemaat midir, şüpheli. Askerler darbe yapar ama arkalarında bir siyasi kadroları olur. Arkasında bir siyasi çizginin desteğinin olmazı lazım.

“Nerede onlar? Genelkurmay Başkanı neden görevde? Bir de Meclis onu alkışlıyor. Ordunun başısın, yaverin tarafından esir alınmışsın. Darbe başlamış ruhun duymamış -sözde-. Neyin kahramanlığını yapıyordun? Ben olsam istifa ederdim.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here