Anasayfa Haber “Demirtaş’a suikast planı” başlıklı haber..

“Demirtaş’a suikast planı” başlıklı haber..

Paylaş

HDP’nin Demirtaş’a suikast bilgisi alarak Bakanlığa başvurduğu ortaya çıktı. Ancak AKP hükümetinin herhangi girişimde bulunmadığı öğrenildi. Erdoğan ise suikast planından haberdar olduktan sonra Demirtaş’ı daha fazla hedef gösterdi!

 

 

ROJAVA YÖNETİMİ BİLGİ VERDİ

ANF’de yayımladığımız, “Demirtaş’a suikast planı” başlıklı haber-yorumun ardından, söz konusu plana ilişkin yeni bilgiler ortaya çıktı. Dünkü haberimizde belirttiğimiz, HDP’nin Rojava yönetiminden Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş’a suikast yapılacağı yönünde bilgi aldığı doğrulandı.
Haberimizde, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın, İmralı’daki görüşmeleri sırasında Demirtaş ve HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan’a, “Kendinize dikkat edin” uyarısında bulunduğunu da yazmıştık.

DEVLET ÖNCE SÖZLÜ, ARDINDAN DİLEKÇEYLE HABERDAR EDİLDİ

HDP’nin bu bilgiyi sözlü olarak devlet yetkililerine iletmesi ancak herhangi bir girişimde bulunulmaması üzerine, bu kez 5 Ağustos 2015 tarihinde HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken imzasıyla İçişleri Bakanlığı’na konuya ilişkin dilekçe verdiği öğrenildi.

İlk olarak ANF’de yayımlanan dilekçede, “Tarafımıza ulaşan kesine yakın bilgilere göre, Suriye’den IŞİD’e bağlı bir timin Eş Genel Başkanımız Sn. Selahattin Demirtaş’a suikast için Türkiye’ye giriş yaptığı öğrenilmiştir. Kişilerin eşkalleriyle ilgili bilgimiz bulunmamaktadır. Bu konuda gereğinin yapılmasını arz ve rica ederiz” ifadeleri yer aldı.

SUİKAST PLANINDAN HABERDAR OLAN ERDOĞAN DEMİRTAŞ’I HEDEF GÖSTERDİ!

Söz konusu suikast planının ardından Demirtaş ve partisi güvenlikleri için tedbirlerini artırırken, devletin herhangi bir girişimde bulunmaması dikkat çekti. Aksine AKP hükümeti ve Türk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, suikast planından haberdar olmalarına rağmen Demirtaş’ı hedef göstermeyi sürdürdü. Suikast planı devlet yetkililerine iletildikten sonra Erdoğan, Demirtaş’a yönelik, “Terör örgütü ile ilişkide olanlar bedeli ağır ödeyecek” tehdidinde bulundu.ANF

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here