Anasayfa Haber Demirtaş’ın Mitingi öncesi Mersin’de ve Adana’da HDP ye büyük saldırı Yaralılar...

Demirtaş’ın Mitingi öncesi Mersin’de ve Adana’da HDP ye büyük saldırı Yaralılar var..

Paylaş

 

Adana Tepebağ Mahallesi Cemal Görses Caddesi üzerinde bulunan HDP il ve Seyhan ilçe örgütlerinin bulunduğu binada bu sabah saatlerinde bir patlama meydana geldi. Patlamada HDP Seyhan İlçe Eşbaşkanı Hüseyin Beyaz, HDP yöneticileri İbrahim Yakut ve Selahattip Pişkin’in de aralarında bulunduğu 4 kişi yaralandı. Binada çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürülürken, yaralanan 4 kişi ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Bina tamamen tahrip olurken, çevredeki binaların camları da patlamanın etsiyle kırıldı.

Polis çevrede yoğun önlemler alırken, toplanan grup ile polis arasında bir gerginlik yaşandı.

HDP Mersin İl Örgütü’nün bulunduğu binada yaşanan patlamanın atılan ses bombasından kaynaklandığı ileri sürüldü.

HDP’nin Mersin İl Örgütü binasından meydana gelen patlamanın atılan ses bombasından kaynaklandığı ileri sürüldü. Merkez Akdeniz ilçesinde bulunan Silifke Caddesi üzerinde yer alan 8 katlı bir binanın ikinci katında yer alan HDP İl Örgütü binasında meydana gelen patlamaya dair ulaşılan ilk bilgilere göre, patlama saat 10.00 sıralarında yaşandı. İçeriside üç partilinin bulunduğu sırada, parti merkezinin balkon kısmına atılan bir cisim büyük bir gürültü ile patladı.
Yaşanan patlama üzerine parti binasının içerisinde yer alanlar ve diğer bina sakinleri kendilerini binadan dışarıya attı.

Meydana gelen patlamada parti binasının bulunduğu katın camları ile diğer bazı dairelerin camları kırıldı.

Saldırıyı gerçekleştiren kişi yada kişilerin parti binasına attıkları ses bombası sonrası olay yerinden kaçtı.

Kim veya kimler tarafından gerçekleştirildiği bilinmeyen bu saldırı sonrası olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olayı duyan partililerde hemen İl Örgütü’ne akın etti. Bina önüne gelen çok sayıda partili saldırıyı attıkları sloganlarla protesto etmeyi sürdürüyor. Parti yöneticileri ise bina içerisinde incelemelerde bulunmak olay yeri inceleme ekipleri ile birlikte içeri girdi. Ekiplerin incelemeleri halen devam ediyor.

Saldırı, kentte bugün saat 17.00’de HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın katılımı ile Tevfik Sırrı Gür Stadyumu’nun yakınında yapılacak miting öncesi gelişmesi dikkat çekti.

hdp-il-binasinda-son-dakika-patlama

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here