Anasayfa Haber Demirtaş’tan MİT için sarsıcı iddia!

Demirtaş’tan MİT için sarsıcı iddia!

Paylaş
  •  Seçim sonrası süreci değerlendiren HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koalisyon için görevlendirme yapmamasını eleştirdi ve Diyarbakır saldırısıyla ilgili çok çarpıcı bir iddia ortaya attı.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Cumhurbaşkanının hükümet kurmak için uzun süredir görev vermemesi normal değil. AKP bir aydır hakkı olmadığı halde hukuksuz ve gayrimeşru olarak Türkiye’ yi yönetiyor. AKP yönetimi koalisyondan yana istekli, Cumhurbaşkanı ise erken seçimden. Erken seçim ihtimali giderek ağır basıyor. Celal Doğan ‘ın Cumhurbaşkanı ile görüşmesi bilgimiz dahilindeydi ama özel bir görüşmeydi. HDP’den Cumhurbaşkanı’na, Cumhurbaşkanı’ndan da HDP’ ye herhangi bir mesaj gidip gelmemiştir” dedi.

Demirtaş sözlerini şöyle sürdürdü:

“Diyarbakır mitinginde bombayı patlatan kişi, devletin içerisindeki istihbarattan ve emniyetten destek almıştır. Çözüm süreci ile ilgili; “Kurulacak bir hükümetten önce İmralı’ ya bir heyet gitmesi olanaklı görünmüyor. Ama tecrit tartışmalarına son vermek için ailesi Öcalan ile görüştürülmeli.”

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here