Anasayfa Haber Demirtaş,Twitter hesabından Davutoğlu’na seslendi “Ya sen Cumhurbaşkanı sıfatını taşıyanın vekili misin, başbakan...

Demirtaş,Twitter hesabından Davutoğlu’na seslendi “Ya sen Cumhurbaşkanı sıfatını taşıyanın vekili misin, başbakan mısın”

Paylaş

Twitter hesabında hükümete yönelik sert eleştirilerde bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Başbakan Davutoğlu’na, “Sen Cumhurbaşkanı sıfatını taşıyanın vekili misin, başbakan mısın. Biz ne diyelim artık, sen git padişahın mı gelsin” dedi. Demirtaş Erdoğan’a da , “Senden tek isteğimiz var.Saraylar senin olsun ama artık yeter düş bu milletin yakasından başka ihsan eylemez” sözleriyle seslendi.

AKP’ye HDP’ye yönelik saldırılarına, “Ezilenlerin, yoksulların, emekçilerin hakkını ayakkabı kutularına istifleyenlere söylüyorum. İki elimiz iki yakanızda olacak” sözleriyle cevap veren Demirtaş, “Allah korkusu kalmamış bunlarda, şükür bunu da gördük,ya artık bu haramzadelere yol göründü” dedi. “Bu kırk haramilere bedel ödetecek tek güç HDP’dir” ifadelerini kullanan Demirtaş, “Niye? Bizden korkuyorlar aman diyorlar onun için her gün bize saldırıyorlar” değerlendirmesini yaptı.

Kısa süre önce Erdoğan’ı eleştiren Arınç’ı da, “Ağlamadan sorumlu bakanları vardı ya bunların, artık daha az ağlayacak.Çünkü birde sızlanmadan sorumlu başbakanları oldu”

sözleriyle eleştiren Demirtaş, Davutoğlu’na da “Ya sen Cumhurbaşkanı sıfatını taşıyanın vekili misin, başbakan mısın” dedi. Kürt hareketinin yaşadığı zorluğu da, “Bu kadar sorumsuz,dikta bir hükümetle süreci yürütmeye çalışıyoruz” ifadeleriyle dile getiren Demirtaş, “Padişah’ın her şeyi tam maşallah, bir tek kavuğu eksik. Senden tek isteğimiz var. Saraylar senin olsun ama artık yeter düş bu milletin yakasından başka ihsan eylemez” dedi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here