Anasayfa Haber Dengir Mir Mehmet Fırat:Demirtaş dikkatli davranmasa, kapıları açsa infaz edilecekti

Dengir Mir Mehmet Fırat:Demirtaş dikkatli davranmasa, kapıları açsa infaz edilecekti

Paylaş

HDP Mersin Milletvekili Adayı Dengir Mir Mehmet Fırat, Selahattin Demirtaş’ın evine yönelik yapılan polis baskınına ilişkin “Demirtaş’ın evine polis baskını çok tehlikeliydi, Demirtaş dikkatli davranmasa, kapıları açsa infaz edilecekti” dedi.

Kurucusu olduğu AKP’den izlenen politikalar, israf ve yolsuzluklar nedeniyle istifa edip HDP’den Mersin Milletvekili Adayı olan Dengir Mir Mehmet Fırat, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Diyarbakır’daki evine dönük geçtiğimiz haftalarda yapılan polis baskına dair dikkat çekici bir iddiada bulundu. Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun Mersin’de takip ettiği seçim çalışmaları çerçevesinde görüştüğü Dengir Mir Mehmet Fırat’ın, yapılan polis baskına dair ifadeleri T24 sitesinde yer aldı.

Yaşanan baskın ile Demirtaş’ın infaz edilmek istendiğini söyleyen Fırat, bunu da şu sözlerle ifade etti:

“Demirtaş’ın evine polis baskını çok tehlikeliydi, Demirtaş infaz edilecekti, dikkatli davranmasa, kapıları açsa infaz edilecekti. İnfaz edilseydi birilerinin üzerine atılacaktı. ‘Demirtaş’tan hazzetmeyen Öcalan’ın işi’ diyeceklerdi. Demirtaş’ın ve benim telefonum dinleniyor. Şu andaki baskıcılık yasaları fragman, asıl film seçimi AKP kazanırsa olur.

Erdoğan kutuplaşmayla oyunu arttırıyordu, bu şimdi kendisini vuruyor, oyları azalıyor. Koalisyon yapmasını istemem, az farkla kazansın ülkeyi getirdiği halin bedelini ödesin. Katar ve Suudi Arabistan’dan para gelmese dolar 3.5 milyon olurdu. Çözüm sürecinde samimi değiller, bir yapıda Türk milliyetçiliği varsa hakları gönül rahatlığıyla vermez, her adımı kendisine ızdıraptır. Bundan dolayı ‘Kürt sorunu yoktur’ noktasına gelmiştir. Sorun Türkiye’nin bütünlüğü içinde çok kolay çözümlenir. Yerel yönetimler güçlendirilirse kendiliğinden birçok sorun hallolur”

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here