Anasayfa Ekoloji Dersim Munzur’una sahip çıkıyor!

Dersim Munzur’una sahip çıkıyor!

Paylaş

Munzur Doğal Yaşamı Koruma Derneği açıldı

DERSİM (DİHA) – Dersim’de Munzur Doğal Yaşamı Koruma Derneği açıldı.

Dersim’de Munzur Doğal Yaşamı Koruma Derneği, Kalyon İş Hanı’nda açıldı. “Dersim’de baraj istemiyoruz” yazılı pankartın açıldığı bina açılışında, Dersim Belediye Eş Başkanı Nurhayat Altun ve Dersim Belediye Eş Başkan Yardımcısı İbrahim Kasun’un yanı sıra çok sayıda yurttaş bulundu.

Munzur Doğal Yaşamı Koruma Derneği adına Haydar Çetinkaya yaptı. Çetinkaya, uzun yıllardan beri Dersim’de birçok duyarlı yurttaşın bir bileşeni olarak dernek kurma yönünde çok çaba harcadıklarını ifade ederek, dernek kurmaktan ziyade derneği yaşatmanın kendileri için önemli olduğunu belirtti.

Dersim’de çevre sorunlarının bitmek bilmediğine dikkat çeken Çetinkaya, Dersim’i bekleyen sorunların olduğunu önemli olanın hep birlikte bu sorunların üstesinden gelinmesi olduğunu söyledi. Ardından konuşan Dersim Belediye Eş Başkanı Nurhayat Altun ise, yerel yönetimler olarak yurttaşların çalışmalarından dolayı kendilerine her zaman destek olacaklarını ifade ederek, Dersim’in coğrafyası ve doğasının herkes için önemli olduğunu, gerçekleştirilecek çalışmaların birlikte sürdürüleceğini belirtti.

(sza/dm/avt)

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here