Anasayfa Haber Dersim’deki çatışmada bir HPG’li ve bir polis hayatını kaybetti

Dersim’deki çatışmada bir HPG’li ve bir polis hayatını kaybetti

Paylaş

DERSİM (DİHA) – Dersim’de karakola yönelik saldırı ardından polisler kent merkezini yaylım ateşine tuttu 2 yurttaş yaralandı. Saldırı ardından kente giriş çıkışlar yasaklanırken, saldırıda bir HPG’linin yaşamını yitirdiği bir HPG’linin de yaralandığı öğrenildi.

Dersim kent merkezinde Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Şehit Nafi Karabulut Karakolu’na saldırı gerçekleştirildi. Saldırının ardından karakolun önüne çıkan polisler, kent merkezini yaylım ateşine tuttu. Siviller hedef alınarak açılan yaylım ateşinde, iki yurttaş yaralandı. Karakol saldırısında bir HPG’li yaşamını yitirirken bir HPG’linin de yaralandığı öğrenildi.

Yaşamını yitiren ve yaralanan HPG’liler ile yaralanan iki yurttaşın Dersim Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı bildirildi. Aralarında Dersim Belediye Eş Başkanı Nurhayat Altun’un da bulunduğu çok sayıda yurttaşın Cumhuriyet Caddesi’ndeki bekleyişleri nedeniyle zaman zaman polis ve yurttaşlar arasında gerginlik yaşanıyor.

Kent merkezindeki bir çok sokak ve caddeye polis ve özel harekat timleri konumlandırılırken, kente giriş çıkışların yasaklandığı belirtildi. 680x680nc-der-040915-merkez-catisma2

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here