Anasayfa Haber Devlet kendi halkının kanını dökmeye devam ediyor.

Devlet kendi halkının kanını dökmeye devam ediyor.

Paylaş

 Sur ile Şehitlik Semti sınırında bulunan Eski Hal civarında polisler tarafından 3 kişi silahla vuruldu. Her ne kadar resmi kurumlar tarafından “polisle girilen çatışmada etkisiz hale getirildi” şeklinde açıklama yapılsa da, olay yerinde bulunan kelepçeler 3 kişinin polislerce infaz edildiği yönündeki şüpheleri güçlendiriyor.

Sur’da 23 gündür süren sokağa çıkma yasağıyla birlikte AKP’nin özel birliklerinin tank, top ve ağır silahlarla halka dönük katliam girişimleri devam ederken, sokak ortasında Ford Renger araçlarla gençler infaz ediliyor. Turistik Caddesi’ndeki tarihi surların dibinde Şehitlik Semti ve Sur sınırında bulunan Eski Hal civarında özel hareket timleri Ford Renger araçlardan ateş açarak 3 kişiyi katletti. Olay yerine gelen çok sayıda özel hareket timi ve kar maskeli kişiler, kimseyi olay yerine yaklaştırmazken, 3 kişinin olay yerinden alınması için gelen ambulansa da izin verilmedi.

Cenazeler, olaydan saatler sonra zırhlı araçlarla olay yerinden alınarak Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Morgu’na götürüldü.

Gençlerin cansız bedenlerinin bulunduğu yerde, plastik kelepçelerin olması dikkat çekti. Daha öncesinden defalar kez, devletin resmi kurumları tarafından “polisle girilen çatışmada etkisiz hale getirildi” yönünde açıklamalar yapılsa da, daha sonra ortaya çıkan görüntü ve belgeler polisler tarafından açık bir şekilde infaz edildikleri ortaya çıkmıştı. Plastik kelepçelerin olay yerinde bulunması polislerin, 3 genci infaz ettiği yönündeki şüpheleri de güçlendiriyor.

3 genç infaz mı edildi?

Gençlerin vurulduğu ana tanıklık eden D.T. isimli yurttaş, Eski Hal’den gençlerin “Simar Deliği”ne doğru gittiği sırada özel hareket timlerinin gri Ford Renger araçtan ateş açtığını söyledi. Ateşin açılmasıyla birlikte bir kişinin ağından yaralandığını, bir kişinin de görüş açısından vurulduğunu söyleyen D.T., ayağından yaralanan gencin sokak başında bir daha dönerek, vurulan gencin yardımına geldiğini ifade etti. D.T., “Ayağından yaralanan genç, kaçtığı sırada polislerin ablukasına girdi. Gençler yerde yattığı sırada özel hareket timleri halka da tehditler savurarak, evlerine girmeleri yönünde tehdit ettiler” dedi.

Gençleri yaralı halde gördüklerini söyleyen D.T. ölümcül darbe almadıklarını ifade etti. D.T., “Gençler infaz edilmiş olabilir. Çünkü olay yerinde de görülen plastik kelepçelerle gençlerin elleri arkadan kelepçelendi. Gençleri katledip özel hareket timleri gitti” şeklinde olay anını anlattı.

dihadyb-24-12-15-uc-genc-katledildi1 dyb-24-12-15-kan-izii-3genc-infaz111 dyb-24-12-15-uc-genc-katledildi2 dyb-24-12-15-uc-genc-katledildi3 dyb-24-12-15-uc-genc-katledildi4

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here