Anasayfa Haber Devlet Kesesinden Tünele 3400 kurban..!

Devlet Kesesinden Tünele 3400 kurban..!

Paylaş

İstanbul’un kuzeyinde rant odaklı yeni bir kent yaratma sevdasının bir parçası olan Avrasya Tüneli’nin kazı çalışmaları tamamlandı. Şantiyede konuşan Ahmet Davutoğlu, 3400 metre uzunluğundaki her metresi için kurban kesileceğini açıkladı

avrasya-tüneliAKP’nin İstanbul’un kuzeyini “yeni bir mega kent” söylemiyle ranta ve talana açma politikasının bir parçası olan Avrasya Tüneli’nde kazı çalışmaları tamamlandı.

Göztepe ile Kazlıçeşme arasında geçiş sağlayacak olan tünelin Çatladıkapı’daki şantiyesine giden Ahmet Davutoğlu, daha önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından planlanan kurban dağıtımı hakkında konuştu.

Davutoğlu, 3 bin 400 metre uzunluğundaki tünelin her bir metresi için bir kurban keseceklerini açıkladı. Bu, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açıkladığı kurban fiyatlarına göre projeye 2 milyon 125 bin liralık ek maliyet anlamına geldi.

 

Sosyal medyada tepki

3 bin 400 kurbanın kesilmesine sosyal medyadan ise büyük tepki geldi. Kararı bir “hayvan katliamı” olarak nitelendiren sosyal medya kullanıcıları, “3400 kurban verin, bu iş huzur içinde çözülsün”, “Denizin altını açıp kanla dolduracaklar”, “Can almak yerine muhtaçlarına parasını verin”, “Eti ucuzlatma, vergilerimizle 3400 kurban kes” ve “İyi ki aya gitmiyoruz, memlekette hayvan kalmazdı” gibi tepkiler gösterdi.

Sendika.Org

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here