Anasayfa Haber Devlet Terörüne karşı ,Diyarbakır’da binler yürüyor

Devlet Terörüne karşı ,Diyarbakır’da binler yürüyor

Paylaş

  Diyarbakır’da son dönemde artan devlet terörünü protesto etmek amacıyla binlerce kişi Koşuyolu Parkı’ndan İstasyon Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti.

Diyarbakır’da HDP, DBP ve sivil toplum örgütleri tarafından son dönemde Diyarbakır’ın birçok ilçesinin abluka altına alarak polislerce rastgele ateş açılıp, çoğu çocuk sivillerin katledilmesini protesto etmek amacıyla Koşuyolu Parkı’ndan İstasyon Meydanı’na yapılacak yürüyüş binlerin katılımıyla başladı. HDK’nin de aralarında bulunduğu sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra binlerce yurttaş, Koşuyolu Parkı’nda bir araya gelerek yürüyüşe geçti. Sık sık “Katil devlet hesap verecek”, “Kürdistan faşizme mezar olacak” ile “Bijî Serok Apo” sloganları ile yürüyüşe geçen binler, etrafı çok sayıda zırhlı araçlarla ablukaya alan polisler tarafından engellendi.

HDP, DBP parti yöneticilerinin polisler ile yapılan görüşme sonrasında kitle tekrar yürüyüşe geçti. Sloganlarla yürüyüşe geçen kitleye, yoldan geçen araçlarda kornalarla destek verdi. İstasyon Meydanı’na doğru yapılan yürüyüş devam ediyor.diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here