Devletin zirvesi düğünde, halk cenazede…

Paylaş

HAKKARİ’nin Çukurca İlçesi’nde dün sabaha karşı PKK’lilerle çıkan çatışmada yaşamını kaybeden Piyade Uzman Çavuş 30 yaşındaki Muammer Arı’nın cenazesi, Afyonkarahisar’ın Bayat İlçesi’nde gözyaşlarıyla toprağa verildi.  Anne Havva Arı cenazede, “Kara topraklar soğuktur ben ısıtırım kuzum seni, ne olur beni de gömün yanına” diye ağıt yaktı.

Hakkari’nin Çukurca İlçesi Çığlı Üs Bölgesi’ne dün sabaha karşı PKK’lilerin ateşi üzerine çıkan çatışmada  6 askerden Piyade Uzman Çavuş Muammer Arı’nın cenazesi, Kayseri’de yapılan törenin ardından bugün uçakla Afyonkarahisar Askeri Havalimanı’na getirildi. Tören mangasının ambulansa taşıdığı  Uzman Çavuş Arı’nın Türk bayrağına sarılı cenazesi karayoluyla baba ocağı Bayat İlçesi Cumhuriyet Mahallesi’ndeki baba evine helallik almak için getirildi.

Sosyal medyada öfke patlaması: Hulusi Akar’a istifa çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan ile Selçuk Bayraktar, Halkalı Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde evlendi. Törende Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar da şahit olarak yer almasına sosyal medyada büyük tepki çekti.

Sosyal medyadaki tepkilerden bazıları şöyle:

@zeka1dede: Sn Hulusi Akar belki devletin tepesinde birlik mesajı vermek için oradaydı ama bence yanlış yaptı.

@MucahidAYYILDIZ: Dağlarda, meskun mahalde, sınır boylarındaki kahraman askerlerimiz neler hissediyor? Son zamanlardaki en büyük hayal kırıklığım. #HulusiAkar

@erhanhyr: Hulusi Akar’ın 8 Mehmetçiğin şehit olmasının hemen ertesinde bir düğüne gitmesi kabul edilemez. Yazıklar olsun.

@enisersoy35: Org. Hulusi Akar’ın, Sümeyye Erdoğan’ın şahitliğini büyük Atatürkçü İsmail Kahraman ile birlikte yapması da kaderin bir tuhaf cilvesi olmuş.

Erdoğan Ailesi Huber Köşkü’nden
helikopterle düğüne gitti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan’ın nikâhı için Tarabya’daki Huber Köşkü önünden helikopter ile Küçükçekmece Halkalı’daki Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’ne havalandı. Helikoptere Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanısıra eşi Emine Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan ve damadı Berat Albayrak‘ın da bindiği görüldü.30

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here