Anasayfa Haber DİHA Kapatılma haberini kendi verdi: DİHA 26. kez kapatıldı

DİHA Kapatılma haberini kendi verdi: DİHA 26. kez kapatıldı

Paylaş

HABER MERKEZİ (DİHA) – Kürdistan kentlerine dönük topyekün savaş uygulamaları ve imha saldırılarının artmasına paralel olarak gerçekleri Türkiye halklarına duyurmaya ve göstermeye çalışan ajansımız DİHA TİB kararıyla 26.kez engellendi.

Ajansımız Dicle Haber Ajansı’na (DİHA) yönelik sansür ve yasaklama girişimleri sürüyor. Son günlerde Kürdistan’da halka yönelik saldırıların topyekün imha düzeyine ulaştığı ve her gün birçok kişinin devlet güçleri eliyle katledildiği veya yaralandığı, tarihi ve kutsal mekanların ağır silahlarla tahrip edildiği bir süreçte, özgür basının Kürdistan’da yaşanan savaş gerçeğini Türkiye halklarına duyurmasını, göstermesini engelleme amacı taşıyan yeni bir yasak kararı alındı. Daha önce Başbakanlık talimatı ile DİHA’ya ait 25 adresi erişime kapatan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) bugün aldığı karar ile ajansımıza ait www.dihaabone.com adresini de erişime engelledi.”5651 Sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu internet sitesi (dihaabone.com) hakkındaki Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın 16/12/2015 tarih ve 490.05.01.2015.-269990 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır” ibaresi ile sitemize erişim TİB eliyle engellendi.

“Gerçeklerden Asla Taviz Verilmez” sloganıyla yayın hayatını sürdüren DİHA, her türlü engelleme ve yasaklama girişimleri karşı, gerçekleri savunmaya ve yazmaya devam edecektir.1_d_logo

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here