Anasayfa Forum DİHA : Silopi’de Ford Ranger infaz timi, 19 yaşındaki Kadri Sencer adlı...

DİHA : Silopi’de Ford Ranger infaz timi, 19 yaşındaki Kadri Sencer adlı bir genci katletti ve 300 metre sürüklendi

Paylaş

Şırnak Silopi’de işbaşında olan Ford Ranger infaz timi, sabaha karşı cami önünde 19 yaşındaki Kadri Sencer adlı bir genci katletti. Görgü tanıkları, infaz edilen Sencer’in 300 metre sürüklendikten sonra araca bindirildiğini kaydetti.

Şırnak’ın Silopi ilçesinde bir genç daha özel harekat timleri tarafından hedef gözeterek katledildi. Ford Ranger infaz timi, Yeşiltepe Mahallesi’ne yönelik sabaha karşı yapılan baskın sırasında Mezarlık Cami önünde 19 yaşındaki Kadri Sencer isimli genci katletti. Özel harekat timleri, Sencer’i katlettikten sonra çevreye rastgele ateş açtı ve bomba attı.

İnfaz edildikten sonra sürüklendi

Mahalle sakinlerinden edinilen bilgilere göre, özel harekat timleri Sencer’in cenazesini yaklaşık 300 metre ilerde bulunan tarihi İpek Yolu’na kadar tekbirler eşliğinde sürükleyerek götürdü. İnfaz yerinden İpek Yolu’na kadar kan ve sürüklenme izlerinin bulunması, mahallelileri doğruluyor.

Cenaze Şırnak’a götürüldü

Sencer’in cenazesini Silopi Devlet Hastanesi’ne götüren özel harekat timleri, hastaneyi de abluka altına alarak, giriş çıkışları kapattı. İnfaz olayının duyurulması üzerine HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız ve yurttaşlar hastaneye akın ederken, Sencer’in cenazesi otopsi işlemleri için Şırnak Devlet Hastanesi’ne gönderildi.

Bu infaz ilk değil

Kadri Sencer’in katledildiği Yeşiltepe Mahallesi’nde, daha önce de Latife Tutuk isimli kadın polisler tarafından katledilmişti.

Öte yandan Şırnak kent merkezinde 2 Ekim’de yine özel harekat timleri tarafından önce yaralanan ve sonra infaz edilen Hacı Lokman Birlik’in cenazesi akrep tipi aracın arkasına bağlanarak metrelerce sürüklenmişti.Diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here