Anasayfa Forum DİSK EMEKLİ SEN :Savaşa değil emekliye bütçe

DİSK EMEKLİ SEN :Savaşa değil emekliye bütçe

Paylaş

‘’

 

 DİSK Tüm Emekliler Sendikası İzmir 4 Nolu Şube haklarının iyileştirilmesini talep ederek AKP’nin savaşa değil emekliye bütçe ayırmasını istedi.

DİSK Tüm Emekliler Sendikası İzmir 4 Nolu Şube, ücretlerine ilişkin Bornova Meydanı’nda basın açıklaması düzenledi. Çok sayıda kişinin katıldığı açıklamada “Savaşa değil emekçiye bütçe”, “Hırsız AKP” sloganları atıldı. Açıklamayı yapan Şube Başkanı Mehmet Düşünceli, AKP iktidarının emekçileri açlığa ve sefalete mahkûm ederken, kendi çıkarları için milyarlarca para harcadığına dikkat çekti.

Siyasal iktidarının emekli ve kamu çalışanlarının ücretlerinin iyileştirilmesi için kaynağının olmadığı yönündeki söylemlerini anımsatan Düşünceli, hakkın, hukukun, adaletin ve barışın egemen olduğu bir ülkede yaşamak istediklerini söyledi. Emekli sendikalarının toplu sözleşme yapabilmesi ve kendilerini ilgilendiren Sosyal Güvenlik Kurumunun işleyişine katılması gerektiğini ifade eden Düşünceli, emeklilere iyi yaşam koşullarını sağlayacak bir ücret verilmesini talep etti. Düşünceli, emeklilerden muayene ve ilaç katkı payı kaldırılmasını da isteyerek, “Çalışan emeklilerden yüzde 15 oranında kesilen sosyal güvenlik destekleme primi kaldırılmalıdır. Emeklilere yılda iki maaş ikramiye için düzenleme mecliste hemen yapılmalıdır” diyerek taleplerini sıraladı.

Açıklama atılan sloganlarla sona erdi.Diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here