Anasayfa Haber Diyarbakır’da 2 genç katledildi. Gözaltılar devam ediyor.Nusaybin de saldırılar başladı.

Diyarbakır’da 2 genç katledildi. Gözaltılar devam ediyor.Nusaybin de saldırılar başladı.

Paylaş

 

Diyarbakır’da devlet öldürmediklerini gözaltına alıyor

 Diyarbakır Sur için Diyarbakır’da yapılan eylemlerde çok sayıda kişinin gözaltına alınırken, 5 yurttaşın ismi öğrenildi.
Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki saldırılara karşı Diyarbakırlılar sokaklara çıkarken eylemlere yönelik polis saldırısında çok sayıda yurttaş gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan Erkan Baytar, Ali Yeşildal, Aram İkram Taştekin, Cengiz Bitkin ve Arif Aymaz isimleri öğrenilirken, avukatlar çok sayıda yurttaşın gözaltına alındığı ancak net sayıyı öğrenemediklerini aktardı.Fotoğraf: Halime Aktürk

Nusaybin’de saldırılar başladı

6’ıncı kez sokağa çıkma yasağının ilan edildiği Nusaybin’de saldırılar başladı.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde 6’ıncı kez ilan edilen sokağa çıkma yasağıyla birlikte saldırılar başladı. Yasağın ilan edildiği Dicle, Fırat, Abdulkadirpaşa ve Yenişehir mahallerinden silah sesleri yükseliyor.Diyarbakır’da, abluka altındaki Sur için sokaklara çıkıp serhildana kalkan yurttaşlara saldıran polislerin sıktığı kurşunlar sonucu iki genç yaşamını yitirdi.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde süren ablukaya karşı bugün hayatını durdurup sokaklara dökülen halka yönelik yapılan polis saldırılarında 2 genç polislerce katledildi. Bağlar ilçesine bağlı Kaynartepe Mahallesi’nin Koşuyolu Parkı yakınındaki protestolar sırasında özel harekat polisleri tarafından Şerdıl Cengiz (21), Şiyar Salman (18), Engin Kayar ve soyadı öğrenilemeyen Şaban isimli gençlerin üzerine ateş açıldı.

Açılan ateşte her dört genç de vücutlarının çeşitli erlerine isabet eden kurşunlarla yaralandı.

Yaralanan gençler çevredeki yurttaşlar tarafından Bağlar Özel Hastanesi’ne kaldırıldı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Şerdıl Cengiz (21) ve Şiyar Salman (18) isimli gençler yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Yaralanan diğer iki genç ise yapılan ilk müdahalenin ardından Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here