Anasayfa Haber Diyarbakır’da kontra saldırıları sürüyor: 1 yaralı

Diyarbakır’da kontra saldırıları sürüyor: 1 yaralı

Paylaş

Diyarbakır’da kontra saldırıları halen devam ediyor. Sokaklarda terör estirmeye devam eden silahlı kişiler, bu kez Bağlar’da Ahmet Öner isimli bir esnafı, işlettiği market dükkanının içerisinde 7-8 yaşlarındaki oğlunun gözleri önünde silahla vurarak yaraladı.
680x680nc-dyb-06-09-15-valilik-aciklama-saldiri
Diyarbakır kent merkezinde öğlen saatlerinden bu yana işlenen cinayetlerle birlikte yaşanan gerginlik devam ediyor. Resmi makamlarca alındığı ileri sürülen güvenlik önlemlerine rağmen silahlı gurupların sokaklarda dolaşmaya devam ettiği kentin birçok noktasından ara sıra silah sesleri yükselirken, bu kontra güçler tarafından bir silahlı saldırı daha gerçekleştirildi. Saldırının bu kez ki adresi ise merkez Bağlar ilçesi oldu.

Mevlana Halit Mahallesi’nde bulunan Oryıl Petrol yakınında bulunan Öner Market’in sahibi olan Ahmet Öner isimli yurttaş, dükkanına giren kafalarına şapka takılı iki kişi tarafından, 7-8 yaşlarındaki oğlunun gözleri önünde silahlı saldırıya uğradı.
Sıkılan kurşunlar, Öner’in bacağına ve kurşuna isabet etti.

Gerçekleştirdikleri saldırı sonrası saldırganlar olay yerinden yaya olarak kaçıp, uzaklaşırken, yaralanan Öner ise çağrılan ambulansla Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Doktorlarından tedavisi süren Öner’in hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Çevredeki esnaflardan edinilen bilgilere göre ise yaşanan saldırıya rağmen polis, uzun bir süre olay yerine gelmedi.

Silahlı kontra guruplar Huzurevleri Mahallesi’nde de sokağa çıktı

Yapılan bu saldırının yanı sıra Kayapınar ilçesine bağlı Huzurevleri Mahallesi’nde de görülen silahlı kontra üyeleri, Mekke Cami yakınında yer alan Çar-Mar isimli kapalı durumdaki bir marketinin önündeki eşyaları da ateşe verdi. Dakikalardır sokakta terör estiren guruba, rağmen olay yerine herhangi bir polis gücü gönderilmedi. Öte yandan Yenişehir ilçesinin Şehitlik semti ve Bağlar ilçesi Mevlana Halit Mahallesi civarından silah sesleri yükseliyor.

8 kişi daha gözaltına alındı

Kentte bunlar yaşanırken Diyarbakır Valiliği ise yeni bir yazılı açıklama yaptı. Gerçekleşen silahlı saldırı olayları ile ilgili 8 kişinin daha gözaltına alındığı duyuran Valilik, bazı silah ve mühimmatların ele geçirildiğini de kaydetti.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here