Anasayfa Haber Diyarbakır’ da polise saldırı 7 ölü çok sayıda yaralı var.

Diyarbakır’ da polise saldırı 7 ölü çok sayıda yaralı var.

Paylaş

Diyarbakır- Şanlıurfa karayolunun Otogar Mevkii’nde polis servis midibüsü geçerken yol kenarındaki bomba yüklü aracı infilak ettirdi. AA’nın geçtiği habere Merkez Bağlar ilçesinde polis servis aracının geçişi sırasında  düzenlenen bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre 4 polis şehit oldu, aralarında sivillerin de bulunduğu 14 kişi yaralandı. Reuters ise geçtiği son haberinde şehit sayısını 6 olarak duyurdu. İşte bölgeden gelen son dakika haberleri…

Saldırı, merkez Bağlar İlçesi’nin kent merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Şanlıurfa karayolu üzerindeki Bağcılar Mahallesi’nde bugün saat 17.00 sıralarında meydana geldi. Diyarbakır’a başka illerden takviye olarak gelen polisleri taşıyan Çevik Kuvvet’e ait zırhlı midibüs, Evrim Alataş Caddesi üzerinde kavşağı döndüğü sırada, teröristler yol kenarına park ettikleri bomba yüklü aracı uzaktan kumanda ile infilak ettirdi.
Şiddetli patlamada midibüs büyük hasar görürdü

Saldırının duyulmasının ardından bölgeye çok sayıda ambulans, takviye polis ekipleri ile itfaiye sevk edildi. Yaralılar ambulanslarla kentteki olay yerine en yakın resmi ve özel hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralı polislerden 3’ünün durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Saldırının meydana geldiği bölge polis ekipleri tarafından güvenlik şeridi ile kapatıldı. .

Reuters, bir güvenlik yetkilisine dayandırdığı haberinde şehit sayısını 6 olarak duyurdu.

 

 

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here