Anasayfa Haber Dündar ve Gül davasında karar, Dündar’dan ilk yorum: “iki saat içinde iki...

Dündar ve Gül davasında karar, Dündar’dan ilk yorum: “iki saat içinde iki suikast yaşadık”

Paylaş

ÖZGÜRLÜKÇÜ SOL- MİT’ e ait TIR’lar ve Suriye’ye yollanan silahlarla ilgili yaptıkları haberler nedeniyle yargılanan Can Dündar ve Erdem Gül’ün davasında bugün karar duruşması yapıldı.

Gazeteciliğe hapis cezası

Dündar ve Gül, hükümete karşı darbe suçlamasından beraat ederken, gizli kalması gereken bilgileri açıklamak suçundan Can Dündar’a 5 yıl 10 ay, Erdem Gül’e 5 yıl ceza verildi.

İki saatte iki suikast yaşadık”

Can Dündar yaptığı açıklamada “Biz iki saat içinde iki suikast yaşadık. Birincisi, hepinizin gözleri önünde gerçekleşen silahlı suikastti. Bu saldırını amacı basını korkar hale getirmek ve yazmasını engellemektir. Cumhurbaşkanı hedef gösterdi, şantaj yaptı, tehdit etti, bunun sonucunda durumdan vazife çıkaran biri de tetiği çekti. Diğeri de içeride kapalı kapılar arkasında gerçekleşen hukuk suikastı oldu. Biz, yaptığımız haberler nedeniyle hedef haline getirildik. Bugün hayattaysam bu, eşimin ilk andaki müdahalesi sayesindedir. Biz yaptığımız haberleri yapmaya devam edeceğiz. Bizi yıldıramayacaklar” dedi.

Erdem Gül de yaptığı açıklamada geçtiğimiz yıl Diyarbakır’da öldürülen Tahir Elçi’yi örnek vererek kendilerinin de hedef haline getirildiğini, yukarıdan verilen talimatlarla yıldırılmaya çalışıldıklarını söyledi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here