Anasayfa Haber Dünya Barış Gününde “Barış içinde Yaşam Hakkı Kampanyası”

Dünya Barış Gününde “Barış içinde Yaşam Hakkı Kampanyası”

Paylaş

ÖZGÜRLÜKÇÜ SOL- 1 Eylül Dünya Barış günüde Türkiye genelinde ‘Barış İçinde Yaşam Hakkı Kampanyası’ başlatıldı.

Yeşil Sol Parti tarafından bir çok ilde eş zamanlı yapılan basın açıklamalarında şu ifadelere yer verildi:

Demokratik, adil ve huzurlu bir ülkede yaşamak istiyorum.

Ülkemizde ve bölgemizde bir süredir yaşadığımız savaş ortamı ve artarak devam eden şiddet nedeniyle bu isteğe güç verecek olan bir arada yaşama imkanımız ve umudumuz bugün ağır tehdit altında. Her ölüm duygusal kırılmayı büyütmekte, bizleri birbirimizden uzaklaştırmaktadır.

Geleceğe olan inancımızı tahrip eden bu duruma teslim olmak istemiyorum. Ölümlerin olağanlaşmasına izin vermiyorum. Ortak çabayla yaşamayı ve yaşatmayı mümkün kılan şartları yaratmak ve bu olumsuz gelişmeyi durdurmak istiyorum.

Konuşarak çözemeyeceğimiz bir sorunumuz olmamalı. Bütün temel sorunlarımızın demokratik ve katılımcı bir diyalog ve müzakere içinde ele alınmasını istiyorum.

“Barış içinde yaşam hakkıma sahip çıkmak” için, iktidarı, muhalefet partilerini, sivil kurumları ve bütün yurttaşları diyalog, barış ve kardeşlik diline ve davranışına sahip çıkmaya, güven ve huzur veren bir ülke ortamının yaratılmasına katkıda bulunmaya davet ediyorum.”

2

(Bursa)

‘Barış İçinde Yaşam Hakkı Kampanyası’ çerçevesinde başlatılan imza kampanyası İnternet üzerinden de de paylaşıldı. İmza kampanyasına destek için http://barisicindeyasamhakki.net/ adresi ziyaret edilebilir.

3

(Antep)

 

4

(İzmir)

5

(Mersin)

Kampanyaya destek için http://barisicindeyasamhakki.net/ adresi ziyaret edilebilir.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here