Anasayfa Haber Ege Üniversitesin de Ülkücü Öğrenciler Stant açan solcu öğrencilere saldırdı.Saldırgan gruptan bir...

Ege Üniversitesin de Ülkücü Öğrenciler Stant açan solcu öğrencilere saldırdı.Saldırgan gruptan bir öğrenci hayatını kaybetti.

Paylaş

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş‘ın İzmir Ege Üniversitesi’nde yaşanan kavgada Fırat Çakıroğlu adlı öğrencinin yaşamını yitirmesine ilişkin açıklamada bulundu.

10517459_1586661531548911_7493878854022130241_n

Ege Üniversitesi’nde yaşanan olayın iç güvenlik paketinin parlamentoda görüşülmeye başlandığı bir dönemde gerçekleşmiş olması gerçekten de olayın arkasının iyi araştırılması gerektiği hissiyatı bizde uyandırdı. Acı bir olay, bu tür ölüm ve cinayetlerin kesinlikle arkalarında kimlerinin olduğunun iyi bir araştırmayla ortaya çıkarılması lazım. Kimliği, düşüncesi ne olursa olsun gençlerin öldürülmesi hepimizi üzüyor, derinden kaygılandırıyor. Hepsi ana, baba evladıdır. Annesinin, babasının, ailesinin acısı paylaştığımızı belirtmek istiyorum.

AKP hükümeti dün Ege Üniversitesi’nde meydana gelen veya getirilen olayın hesabını vermek zorundadır. Örneğin aralarında üniversite dışından da insanların olduğu 150 kişilik grubun üniversiteye girdiği söyleniyor. Hiçbir polis yok, güvenlikçi yok. Yani öğrenciler kavga edecek belli, ancak gece gündüz üniversiteyi işgal eden polis o saatlerde üniversitede yok. Gençlerden biri bıçaklanıyor, 45 dakika ambulans yok. Zar zor hastaneye yetiştiriliyor ve hayatını kaybediyor. Bütün bunlar bir tezgah mıdır iyice araştırılması lazım.

Üniversite öğrencilerine de sesleniyorum. Sakın ola ki, duygusal reflekslerle birbirini kıracak, tahrik edecek hamleler yapmasınlar. Bundan hepimiz zarar görürüz. Bunlar Türkiye’de denendi, görüldü. Bu nedenle MHP’lisi, HDP’lisi, CHP’lisi, AKP’lisi, ayrım gözetmeksizin bütün gençlere söylüyorum; aman aman dikkatli olun. Her biri ana, baba evladıdır. Gençtir, annesi babası vardır. Biz HDP olarak bu tür olaylar olmasın diye çağrı yapmak isteriz.

 

İZMİR (DİHA) – EGE Üniversitesin de öğleden sonra 2 grup öğrenci arasında çıkan, bıçakların da kullanıldığı kavgada Fırat Yılmaz Çakıroğlu hayatını kaybetti.Ege Üniversitesi’nde, ırkçı bir grubun Kürt öğrencilere saldırısıyla başlayan ve gün boyu süren olaylar sona erdi. Olaylar sonucunda saldırgan grup içerisinde yer alan Fırat Yılmaz Çakıroğlu  yaşamını yitirirken, 3 yurtsever öğrenci de ağır yaralandı. Arkadaşlarının öldüğünü öğrenen ülkücü grup hastanenin acil servisi önünde toplandı. Polis bazı öğrencilerin ifadelerine başvurmak üzere karakola götürdü.
680x680nc-izm-20-02-15-egede-olaylar2
Ege Üniversitesi’nde ırkçı bir grubun stant açan Kürt öğrencilere saldırması sonucu başlayan olaylar sona erdi. Olaylar sonucunda saldıran grup içerisinde yer alan bir ülkücünün yaşamını yitirdiği öğrenilirken, 3 yurtsever öğrenci de ağır yaralandı. Yaralanan öğrenciler, Tepecik Eğitim Hastanesine kaldırılırken, taburcu edilen yurtsever öğrencilerden Sezgin Yılmaz polis tarafından gözaltına alındı.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here